16 травня 2024 року в стінах Університету митної справи та фінансів відбулися урочистості, присвячені 70-річчю членства України в ЮНЕСКО, Дню вишиванки та Дню музеїв, яке стало справжньою феєрією українського мистецтва.

Чого тут тільки не було! Розпочали свято танком «Ласкаво просимо» народного ансамблю фольклорного танцю «Веселка» (керівник к.ф.-м.н., доцент Сергій Жир).

З вітальним словом виступив ректор УМСФ Дмитро Бочаров та почесні гості: представниця Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Олена Штепа, начальник управління культури та спорту Дніпропетровської обласної ради, голова Громадської Організації «Жінки плюс» (акредитованої ЮНЕСКО) Лілія Гиренко, заступник директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради – начальник управління культури Євген Хорошилов, президент асоціації кухарів півдня Італії (U.C.M. Italy) Паоло Брешиа, директорка комунального закладу «Дніпропетровський обласний центр молодіжної роботи, утвердження української національної та громадянської ідентичності» Дніпропетровської обласної ради Оксана Рудковська та інші.

До ознайомлення були представлені вишиванки та рушники XIX - XX століть з усіх куточків України! Це і колекція к.б.н., доцента, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстера вишивки Галини Хмель-Дунай та колекції її колежанок: Олени Дришлюк, Світлани Тарасенко та Олени Павлишиної; і роботи Валентини Бєлік, майстрині з Миколаївки, Синельниківського району,  що на Дніпропетровщині;  і роботи дизайнерки сучасного українського одягу Оксани Рудковської, і колекція старовинних вишиванок Олени Семіног (Olena Lucky), і виступ наукових співробітниць Дніпропетровського національного історичного музею: Гаркуші Аліси та Лисовець Наталії з презентацією: "Жіночі сорочки в колекції: регіональні особливості", і показ-дефіле робіт засновниці та дизайнерки бренду торгівельної марки TATIANA Shchurova та торгівельної марки HISTRO, і українські пісні у виконанні військовослужбовця Збройних Сил України, магістра культурної антропології, експерта з нематеріальної культурної спадщини, бандуриста Василя Жованика.   Гостей і всіх присутніх привітали зі святом: студентка фінансового факультету Марія Саченко з арією «Queen of the night» та студенти факультету управління на чолі з Ярославом Ярошевським із вокально-хореографічною композицією «Василина».

Дякуємо учасникам та гостям свята і запрошуємо всіх охочих відвідати виставку надбань народного мистецтва «Візерунки долі», яка триватиме протягом найближчого місяця!

Більше фото тут

До нас завітали журналісти з репортажем від телеканалів Відкритий та D1 !

Також є можливість слідкувати за діяльністю нашого університету та бути в курсі останніх новин Нашого Міста