Image
МІЖНАРОДНІ ЦЕНТРИ УНІВЕРСИТЕТУ МИТНОЇ СПРАВИ ТА ФІНАНСІВ
International Centres of the University of Customs and Finance

На базі Університету відкрито 8 міжнародних центрів, які є комунікативною платформою Університету для взаємодії бізнесу та науково-технічного співробітництва у міжнаціональному просторі, сфері вищої освіти, культури та просвітництва.
 
 
Image
УКРАЇНСЬКО-АРАБСЬКИЙ ЦЕНТР
15 травня 2018 року в Університеті митної справи та фінансів відбулося відкриття Українсько-Арабського центру. Участь у церемонії відкриття взяли Консул держави Палестини в Україні – пан Давуд Джаллуд, представники дипломатичних установ Марокко, Судану, Палестини, Іраку, Тунісу, Сірії, очільники діаспор арабських країн в Україні.
На базі Центру з 2019 року відкрито курси вивчення арабської мови та культури під керівництвом досвідченого викладача та професійного перекладача – пані Неемех Ітуаль Гассан, заняття проходять у дружній, теплій та цікавій атмосфері. Курс побудований в унікальній формі, де опанування мови органічно поєднується з вивченням традицій і культури країн Близького Сходу, Аравійського півострова та Північної Африки. Студенти курсу, почавши з ознайомлення з алфавітом та фонетикою, наразі вже можуть розмовляти, читати, дивитись фільми та навіть брати участь у цікавих дискусіях.
Перспективний та вдалий початок свідчить, що попереду учасників чекає підкорення не однієї мовної вершини, покращення лінгвістичних навичок або навіть здійснення заповітної мрії-вільного володіння однією з найбільш стародавніх живих мов світу.
Серед визначних подій в рамках роботи Українсько-арабського центру Університету митної справи та фінансів - масштабний українсько-палестинський бізнес-форум, організований Дніпровською палестинською діаспорою та Посольством Палестини в Україні.
Надзвичайний та Повноважний Посол Палестини в Україні доктор Мохамед Аль-Асаад звернув увагу на значну зацікавленість палестинських бізнесменів у розвитку співпраці з Україною, зокрема в таких галузях, як сільське господарство, переробна промисловість, а також на можливості співробітництва у сфері культурних відносин.
Президент Українсько-арабського центру Університету митної справи та фінансів доктор Ашраф Альматрабіі розповів, як Дніпровська палестинська діаспора працює над формуванням комфортної атмосфери для палестинців, що працюють і навчаються у Дніпрі та подякував керівництво Університету за підтримку ініціатив з розвитку міжнародного співробітництва України з країнами Близького Сходу. Заступник Дніпровського міського голови Олександр Шикуленко запевнив, що наше місто є толерантним і відкритим для співробітництва та запросив до більш широкого ділового та культурного співробітництва.
Голова Торгово-промислової палати провінції Хеброн – пан Мохаммед-Газі Н.К. Хербаві, який очолює палестинську делегацію, акцентував увагу на можливостях і потенційних проблемах українсько-палестинського ділового співробітництва, підкресливши важливу роль митних органів у забезпеченні прозорості проведення зовнішньоторгівельних операцій.
Після пленарного засідання відбулися презентації бізнес-проектів палестинської делегації та бізнес-структур Київського, Дніпропетровського і Запорізького регіонів. Партнери з Палестини виявили зацікавленість у співробітництві в таких основних сферах як: сільське господарство, виробництво продуктів харчування, будівельна, деревообробна та сталеобробна галузі, машинобудування, хімічна промисловість, туризм, страхування, інвестування та інше.
Результатом заходу стало пожвавлення зовнішньоекономічних зв’язків України та арабських країн, а також ділових, освітніх і наукових стосунків між арабським світом і Україною у рамках діяльності Українсько-арабського центру Університету митної справи та фінансів.
З огляду на вищенаведене, можна впевнено сказати про те, що створення Центру сприяє розвитку українсько-арабського співробітництва у сфері вищої освіти і культури, побратимським відносинам між містом Дніпро та арабськими країнами, розвитку економічних зв’язків між державами, створенню платформи для взаємодії бізнесу, науково-технічному співробітництву Університету митної справи та фінансів та арабськими університетськими спільнотами.

Запрошуємо до Центру Університету:
м. Дніпро, вул. В.Вернадського, 2/4, навчальний корпус №1, кімн. 303, 304, 305.
Директор Українсько-Арабського центру – пан Іяд Елрозі
Президент Українсько-Арабського центру – доктор Ашраф Альматрабіі
Координатор: доцент Алла ГІРМАН

План роботи

Долучайтесь до сторінки Центру у соціальній мережі Facebook

Image
УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР
Українсько-Польський Центр Університету митної справи та фінансів було створено за ініціативою Державної митної служби України у 2007 році задля сприяння розвитку українсько-польського співробітництва у сфері підготовки і перепідготовки кадрів для митних органів.
Перший серед нині відкритих 8 міжнародних культурних центрів, наразі  Українсько-Польський Центр слугує комунікативною платформою для зміцнення, налагодження та розвитку партнерських відносин з організаціями та інституціями Республіки Польща.
Так, Українсько-Польським Центром було налагоджено контакти і співпраця з дипломатичними установами Республіки Польща на території України. Партнерами Центру є Посольство Республіки Польща в Україні, Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові, Польський Інститут у Києві.
З історії діяльності Центру:
З 2007 року на базі Центру працюють курси польської мови і культури, які розраховано на студентів, викладачів і всіх бажаючих. У травні 2008 року відбувся перший випуск слухачів польської мови і культури. За 2008-2019 рокисертифікати про вивчення польської мови отримали понад 300слухачів курсів.
З 2019 року курс польської мови і культури сучасно і цікаво викладає кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземної філології, перекладу та професійної мовної підготовки Рождественська Ірина Євгенівна.
Лекційні заняття проводяться з використанням сучасних методик, кращих підручників і посібників польської мови, а також мультимедійного обладнання. Слухачі курсів рівнів А2 – В1 обговорюють літературні твори, переглянуті польською мовою документальні і художні фільми, за бажанням беруть участь в програмах Польського інституту в Києві.
По закінченні програми слухачі курсів складають підсумковий іспит (у формі тестування), за результатом якого отримують сертифікат про вивчення польської мови відповідного рівня.
Випускники курсів можуть поглибити знання польської мови і культури, беручи участь у програмах NAWA (польської Державної агенції академічних обмінів).
В бібліотеці Українсько-польського центру зібрано наукові монографії, журнали, збірники з польської історії, культури, питань польського сучасного бізнесу. Такий підхід до мовної політики розглядається як частина сучасної освіти, яка спрямована на потреби бізнесу і формування нової генерації менеджерів.
У 2017 році виповнилося 10 років діяльності Центру. У святкових заходах взяли участь студенти, викладачі, партнери Центру і шановані гості – з офіціальним візитом Університет митної справи та фінансіввідвідав Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський і Консул Ян Здановський. Під час проведення урочистостей було відкрито дві фотовиставки: «Фоторепортаж з економічніх форумів у місті Криниці-Здруй, Польща» (УМСФ) та «Камераобскура» в Дніпропетровському художньому музеї в рамках українсько-польського фестивалю «На крилах дружби».
 
2011 – участь у семінарі «Видатні поляки Харкова» (Національний університет ім. В.Н.Каразіна, Харків); семінар «Методика навчання польської мови як іноземної» у Центрі Polonicium Варшавського університету;
2012 – організація на базі Українсько-польського центру інформаційного цетру EURO-2012, який організовував розповсюдження туристичних видань, спеціальної літератури, карт «PoliszPass»;
2013 – організація і участь у міжнародній науковій конференції «Ігнацій Ясюкович: людина у просторі і часі» (УМСФ, Дніпро);
2017 – виставка члена Національної спілки художників України, І.Г. Сизоненко «Камераобскура» в Генеральному консульстві Республіки Польща у Харкові; грант на видання книги «Рушії індустріального прогресу».
З 2012 року партнером Українсько-Польського Центру стала відома у Польщі та за її межами фундація «Польська освіта за кордоном» (Варшава). Представники Українсько-польського центру за запрошенням фундації неодноразово брали участь у міжнародних конкурсах «RodacyRodakam» і «Mamtalent». З 2016 року випускники та слухачі курсів польської мови та культури, викладачі, які володіють польською мовою, беруть участь у польській акції «Президенські читання»: в один день разом з поляками у Польщі і родиною Президента Республіки Польща читають класиків польської літератури.
У 2018 році представник Центрубрав участь в ХІ Форумі «Європа–Україна» у місті Жешуві.
На сьогодні, робота Центру сприяє підтримці та розбудові партнерства УМСФ із ЗВО Республіки Польща, зокрема Варшавським Університетом Менеджменту  (Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska) та Лодзинським Університетом.
Українсько-Польський Центр УМСФ став центром дружби, який виховує повагу, дає знання мови, історії, культури, створює можливості для української молоді у пізнанні свого найближчого партнера і країни-друга – Республіки Польща.
 
Запрошуємо до Центру Університету:
 
м. Дніпро, вул. В.Вернадського, 2/4, навчальний корпус №1, кімн. 150
Координатор: доцент Ірина Рождественська

План роботи
Image
УКРАЇНСЬКО-КОРЕЙСЬКИЙ ЦЕНТР (KOREAN СORNER)
08 жовтня 2019 року до Університету митної справи та фінансів з ознайомчим візитом завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Квон Кі-Чанг з дружиною пані Ін-Йонг Че. А вже наступного року, 17 вересня 2020 року в Університеті митної справи та фінансів відбулось урочисте офіційне відкриття Українсько-корейського центру на базі Університету під час перебування делегації Республіки Корея за присутності Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Корея в Україні Квон Кі-Чанг та дружини Посла пані Ін-Йонг Че.
З 2015 року при підтримці Посольства Республіки Корея та Дніпропетровської школи корейської мови студенти Університету митної справи та фінансів мають унікальну можливість вивчати корейську мову з початкового рівня з  висококваліфікованими викладачами-носіями мови. Заняття проводять носії мови та викладачі з міжнародними сертифікатами, що підтверджують рівень знання корейської (TOPIK).  
Заняття проходять на кафедрі іноземних мов та професійної мовної підготовки. Програма курсу для початківців розкриває тонкощі вимови, граматику, торкається питань культури, історії та традицій Південної Кореї.
Серед спеціальних можливостей для слухачів курсів корейської мови є можливість участі у грантових програмах Республіки Корея, насамперед, з митних та зовнішньоекономічних питань; участь в освітніх і країнознавчих програмах і проєктах, у тому числі, у разі наявності програм і можливостей, обмін студентами, аспірантами і викладачами, сприяння в отриманні місць практик у компаніях Samsung, LG та інших представниках корейського бізнесу в Україні для кращих студентів Університету, які вивчають корейську мову (за умови вивчання ними мови не менше 2 семестрів),  підготовка за спеціально розробленою програмою до складання міжнародного екзамену на знання корейської мови TOPIK (I-IV рівні) та отримання мовного сертифікату.
У вересні 2018 року в УМСФ було створено філію міжнародної волонтерської організації «HWARANG-UCF», завдяки чому відкрито широкі можливості для участі у тренінгах, семінарах, конференціях, конкурсах Посольства Республіки Корея в Україні.Варто зазначити, що з 2019 року започатковано стипендіальну програму для студентів УМСФ, які вивчають корейську мову (4 стипендії на календарний рік, 2 стипендії надаються кандидатам зі спеціальності «Філологія».
В Українсько-корейському центрі було створено перший в Україні музей традиційних корейських експонатів, які є культурними цінностями Республіки Корея. Колекція нараховує 16 експонатів, серед яких представлені елементи побуту та зменшені копії історичних пам’яток.
У грудні 2020 року керівництво Університету та представники Центру взяли участь у Всесвітньому Конгресі Корейської мови, під час якого на міжнародній арені  було гідно представлено історію створення та відкриття Українсько-Корейського центру та його сучасної культурно-освітньої діяльності.
Створення Центру стало важливим кроком на шляху розвитку українсько-корейського співробітництва у сфері вищої освіти і культури, розбудови проєктних ініціатив та підтримці програм академічної мобільності із ЗВО – партнерами Республіки Корея, зокрема з KOREATECH (Korea University of Technology & Education, Корейським університетом технологій та освіти).
 Центр відіграє ключову роль у сфері організації студентських обмінів з 5 корейськими університетами – партнерами УМСФ: Університетом Чонджу (JEONJU University), Національним Університетом Кунсан (KUNSAN National University), Університетом Усок (WOOSUK University), Університетом Кюнг Хі Кібер (KYUNG HEE CYBER University).
 
Запрошуємо до Центру Університету:
м. Дніпро, вул. В.Вернадського, 2/4, навчальний корпус №1, кімн.421 та 422
Директор Центру - Професор кафедри іноземної філології, перекладу та професійної мовної підготовки Чой Кванг Сун
Координатор Центру – Завідувачка кафедри іноземної філології, перекладу та професійної мовної підготовки Олена Олександрівна Павленко


План роботи
Image
УКРАЇНСЬКО-БРАЗИЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР
1 серпня 2017 року на базі Університету митної справи та фінансів було відкрито Українсько-Бразильський Центр або Centro Ucrainiano-Brasiliero. Відкривав Центр Почесний посол Бразилії в Україні пан Освальдо Біато Жуніор, за присутності представників Дніпропетровської обласної ради, а також Почесного консула Бразилії в місті Дніпро Олега Василенко. Пізніше голова Вченої ради Університету митної справи та фінансів пан Віктор Ченцов та Почесний консул Бразилії в місті Дніпро пан Олег Василенко підписали статут Центру.
          У квітні 2018 року представники Університету: перший проректор Ченцов В.В., завідувач кафедри іноземних мов та професійної мовної підготовки Павленко О.О. та провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Разживін В.М. відвідали Міжнародну освітню конференцію FAUBAI у Ріо-де-Жанейро, Бразилія у складі делегації від Україні.
               1 серпня 2020 року на базі Українсько-бразильського  центру було проведено телеміст з за участю Надзвичайного і Повноважного Посла України в Бразилії пана Ростислава Троненко.
У рамках стратегії розвитку Центру на період 2021/2022 н.р. заплановано відкриття курсів з вивчення португальської мови для студентської спільноти та професорсько-викладацького складу УМСФ.
Створення Центру стало важливим кроком на шляху розвитку українсько-бразильського співробітництва у сфері вищої освіти і культури, побратимських відносин між містом Дніпро та Бразильськими організаціями.
 
Запрошуємо до Центру Університету:
м. Дніпро, вул. В.Вернадського, 2/4, навчальний корпус №1, кімн.403
Директор Центру - Почесний консул Федеративної Республіки Бразилія в м. Дніпро Василенко Олег Вікторович
Координатор: доцент Людмила Семенова

План роботи
Image
УКРАЇНСЬКО-АЗЕРБАЙДЖАНСЬКИЙ ЦЕНТР
21 липня 2020 року в Університеті митної справи та фінансів відбулось відкриття Українсько-Азербайджанського центру. На відкриття з офіційний візитом до м. Дніпро, завітала Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пані Ахундова Ельміра Гусейн кизи, радник Посольства Азербайджанської Республіки в Україні пан Вусал Сулейманов.
Центр є важливим комунікативним осередком між студентською спільнотою, професорським, і науково-педагогічним складом Університету та азербайджанськими інституціями, організаціями, представництвами як в Україні, так і закордоном. Завдяки роботі центру УМСФ налагоджено плідні та дружні зв’язки з партнерами Азербайджанської Республіки, серед яких – Ліга Азербайджанців Дніпропетровщини.
Центр має велике значення у рамках розбудови співробітництва Університету із ЗВО Азербайджанської Республіки, зокрема Академією Державного Митного комітету Азербайджанської Республіки та Нахічеванським Державним Університетом.
Запрошуємо до Центру Університету:
м. Дніпро, вул. В.Вернадського, 2/4, навчальний корпус №1, кімн.404
Директор Центру – голова Ліги Азербайджанців Дніпропетровщини пан Ісмайлов Сархош
Координатор: доцент Тарас Пасічник

План роботи

Image
ЦЕНТР ПОЧЕСНОГО КОНСУЛЬСТВА КОТ-Д'ІВУАРУ
08 вересня 2021 року в Університеті митної справи та фінансів свої двері відкрив перший в регіоні Центр Почесного Консульства Кот-д'Івуару.
Під час урочистостей з вітальним словом виступив Почесний Консул Кот-д‘Івуару пан Лисенко Олексій Іванович та Ректор університету митної справи та фінансів пан Дмитро Бочаров.
Головними завданнями роботи центру визначено посилення співпраці Університету із закладами вищої освіти Кот-д'Івуару з метою укладання договорів про наукове та академічне співробітництво, започаткування курсів французької мови для студентів Університету у формі факультативу.
Запрошуємо до Центру Університету:
м. Дніпро, вул. Володимира Вернадського, 2/4, навчальний корпус №2, ауд. 318.

План роботи
Image
УКРАЇНСЬКО-ІТАЛІЙСЬКИЙ ЦЕНТР

11 листопада 2021 року в Університеті митної справи та фінансів урочисто був відкритий українсько-італійський центр.

На відкритті центра були присутні: радник міського голови м. Дніпра пан Олег Тупиця, селищний голова смт. Петриківка пані Наталя Коваленко,  Почесний консул Федеративної Республіки Бразилія пан Олег Василенко, Почесний консул Казахстану пані Інна Медяник, представники турецької, грецької, палестинської делегації, директори центрів та видатні ресторатори м. Дніпра та гості із Італійської Республіки мер міста Розето-Валфолторе пані Лучіла Парісі разом із супругом паном Антоніо Джіаніні.

Ініціатором відкриття став Президент Асоціації кухарів південної Італії пан Паоло Брешіа, яких у своєму привітальному слові вказав на необхідність зближення двох народів саме через культуру та гастрономічні можливості обох країн.

Директором центру було призначено відомого ресторатора, господаря гостерії ХАТА Подопригора та італійського ресторану GIANNIVINO пана Дмитра Подопригори.

На святі відкриття першого українсько-італійського центру був підписаний договір про побратимство між селищем міського типу Петриківка та м. Розето-Валфолторе, що стало першою цеглинкою у фундаменті тісних взаємовідносин та першою знаковою подією новоствореного центру.

Свої перші сертифікати про проходження практики отримали студенти Університету, які під час практики на півдні Італії підтвердили свої знання італійської мови та набули нових навичок як у спілкування так і в професійній діяльності.

У межах стратегії розвитку Центру на період 2021/2022 н.р. заплановано відкриття курсів з вивчення італійської мови для студентської спільноти та професорсько-викладацького складу УМСФ.

 

Запрошуємо до Центру Університету:

м. Дніпро, вул. В.Вернадського, 2/4, навчальний корпус №1, кімн.139

Президент Центру – Паоло Брешіа

Директор Центру – Роберто Парізі
Координатор: доцент Маргарита Кучер

План роботи

Image
ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ (ALDA)

 

17 вересня 2024 року на базі Університету митної справи та фінансів відбулося урочисте відкриття Центру ALDA (Європейської асоціації місцевої демократії).

ALDA - це заснована на членстві організація, що об'єднує понад 300 членів з більш ніж 54 країн розширеної Європи, у тому числі, органи місцевого самоврядування, асоціації місцевих органів влади та організації громадянського суспільства. Діяльність Асоціації спрямована на просування ефективного врядування та сприяння участі громадян в прийняття управлінських рішень на місцевому рівні у територіальних громадах Європейського Союзу та країнах, які прагнуть приєднатися до нього.

На відкриття Центру завітали поважні гості – заступник голови Дніпропетровської обласної ради по виконавчому апарату ради Андрій Соколов, радник міського голови м. Дніпра Олег Тупиця, директорка Дніпропетровського регіонального офісу програми “U-LEAD з Європою” Олена Тертишна, голова Павлоградської районної ради Дмитро Павлов, міський голова м. Новомосковська Сергій Рєзнік та інші представники територіальних громад Дніпропетровщини. Крім того, в онлайн форматі з цією подією учасників привітали закордонні стейкхолдери - генеральна секретар ALDA Antonella Valmorbida (Італія), заступниця голови Фонду Мерк’юрі Marta Sys (Польща), Adrien Licha (Франція), Khrystyna Kvartsiana (Італія) та інші члени ALDA та потенційні партнери Центру з країн Європи.

Центр ALDA при Університеті митної справи та фінансів готовий стати платформою для співробітництва територіальних громад Дніпропетровщини з громадами інших країн світу задля відновлення та розвитку України.

 

Запрошуємо до Центру Університету:

 

м. Дніпро, вул. В.Вернадського, 2/4, навчальний корпус №1, кімн.140

 

Директор Центру – доцент кафедри публічного і приватного права Анжеліка ПИЛИПЕНКО.

Координатор - доцент кафедри публічного і приватного права Оксана ЗУЄВА.

 

Положення про Центр ALDA

План роботи