Цикл лекцій для студентів-першокурсників від провідних фахівців фінансових установ міста та області

Центр фінансової освіти Університету митної справи та фінансів за підтримки кафедри фінансів, банківської справи та страхування протягом жовтня-листопада провів цикл лекцій-бесід для студентів-першокурсників, які навчаються за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». До участі у лекціях-бесідах були запрошені провідні фахівці фінансових установ м. Дніпро та Дніпропетровської області. 

Метою лекцій стала необхідність формування у студентів уявлення про майбутню спеціальність, ознайомлення з її змістом і завданнями фінансової діяльності, особливостями майбутньої професійної діяльності в якості фахівців з фінансів, банківської справи та страхування. 

22 жовтня відбулася перша онлайн-лекція за участю провідних фахівців АТ «АКБ « КОНКОРД» - начальника відділу по роботі з персоналом Анастасії Артамонової та менеджера з персоналу Олени Шакірової. Студенти з’ясували сутність банківської системи держави та банку як фінансово-кредитної установи. Фахівці банку розповіли про основні операції та сучасні банківські продукти на прикладі банку «КОНКОРД», особливості професійної діяльності працівників банку на різних посадах.

23 жовтня студенти зустрілися з Микитою Шахновським, начальником відділу перевірок фінансових операцій управління податкового аудиту ГУ Державної податкової служби у Дніпропетровській області, та випускником АМСУ 2013 року за спеціальністю «Фінанси і кредит». Студенти мали можливість з перших вуст отримати відповідь на запитання: Як стати податківцем? 

29 жовтня відбулася онлайн-лекція Людмили Кобець, керівника Дніпропетровського регіонального управління ПрАТ «Страхова компанія «Український страховий стандарт», також випускника навчального закладу, але ще Дніпропетровського фінансового технікуму, з якого колись розпочалася історія Дніпропетровської державної фінансової академії. Основний меседж зустрічі – «Сутність та роль страхування. Страховий ринок». Дуже цікавим та корисним для учасників зустрічі було почути від спікера про власний, майже 40-річний досвід, роботи на страховому ринку та зміни, які відбуваються у страхуванні сьогодні. 

Онлайн-лекція на тему «Бюджет та бюджетна система» від Любові Петровської, заступника директора Департаменту фінансів Дніпропетровської облдержадміністрації, яка відбулася 5 листопада, закінчила цикл лекцій. Жвавий інтерес та питання студентів викликала як майбутня можливість працевлаштування на державній службі, так і вже доволі професійні питання, пов’язані з розробкою обласного бюджету, його структурою, міжбюджетними відносинами. 

Проведені онлайн-лекції дозволили детально, з практичної точки зору, розглянути структуру та принципи побудови фінансової системи; сутність фінансів держави; економічний зміст і принципи будови бюджетної системи; сутність банківської системи; складові податкової системи та основні засади податкової політики; принципи та види страхування, особливості функціонування страхових компаній.

Студенти, безпосередньо у практичних фахівців різних фінансових установ, мали можливість з’ясувати: Які посади вони зможуть займати після закінчення навчального закладу; Які знання та вміння, в першу чергу, необхідні для того, щоб стати висококваліфікованим фахівцем у відповідній сфері фінансової галузі; Як і коли можна вже розпочинати перші кроки в професії?

Модератором онлайн-лекцій виступила к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування – співкерівник Центру фінансової освіти УМСФ – Тетяна Терещенко.

 

Висловлюємо щиру вдячність партнерам Університету митної справи та фінансів за плідну співпрацю з навчальним закладом!