НАВЧАЄМОСЯ ПІДТРИМЦІ ВЕТЕРАНІВ ТА ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ ГРОМАДЯН

Війна вносить свої корективи в усі сфери публічного управління, що відображається і на освітній сфері та наповненні сучасних освітніх програм. Особлива увага при цьому приділяється реінтеграції ветеранів та демобілізованих у цивільне життя.

До цієї важливої місії долучилася доцент кафедри публічного управління та митного адміністрування, кандидат наук з державного управління, доцент Наталія Шевченко.

Вона стала однією з 50 тренерів, які навчатимуть майбутніх фахівців супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Навчання відбувалося у тренінговому центрі ГО «Простір можливостей» за підтримки Міністерства реінтеграції ветеранів України.

10-денна навчальна офлайн програма була насичена темами і поділена на тематичні блоки: Основи ветеранської політики; Нормативна база щодо медичних послуг та спеціалізованій допомозі (протезування, реабілітація); Ринок праці, тобто економічна та соціальна реінтеграція; Робота з базами даних; Адвокація ветеранської теми на рівні громад; Цифровізація управлінських процесів; Управління житловими програмами; Інструменти стратегічних ігор для вивчення потреб і розуміння задоволення потреб ветеранів і ветераном; Обов’язковими були також блоки по психології, по кейс-менеджменту, веденню випадку; Що таке супервізія і як її надавати; Робота з родинами зниклих безвісти: отримання інформації, координація, взаємодія тощо.

По 10 тренерів з 5 областей (Дніпро, Житомир, Львів, Миколаїв, Вінниця) сертифіковані в рамках даного навчання вчитимуть відібраних фахівців кущовим методом за територіальним принципом (Північ, Центр, Захід, Схід, Південь).

Впевнені, що дані знання знайдуть своє відображення в навчальних дисциплінах кафедри публічного управління та митного адміністрування!