Експозиції Університету митної справи та фінансів

Експозиція сучасних і колишніх технічних засобів митного контролю в Україні – балконна зала
Третя зала музею Університету присвячена історії митних органів незалежної України
Історія митної справи, митних органів, фінансів та торгівлі на території України з найдавніших часів – перша зала музею
Унікальна експозиція уніформ митників країн світу – другий та третій поверхи Університету
"Боротьба з контрабандою в Україні" представлена у другій залі музею
Четверта зала музею Університету присвячена історії створення й розвитку Університету митної справи та фінансів
На четвертому поверсі – експозиція «Банкноти світу», де представлені аверси і реверси різних номіналів банкнот країн світу
Експозиція «Історія країн у монетах» представляє монетообіг теперішніх і колишніх держав з усіх континентів
Експозиція «Україна. Валюта» розкриває історичні етапи й розвиток грошового обігу на території України з найдавніших часів і до сучасності
Експозиція «Петриківський розпис» представлена у холі на першому поверсі
Експозиція «Випускники» представлена на другому поверсі
Експозиція «Іноземці-випускники Університету»
Перманентна виставка фотомайстрів
Перманентна виставка в центральному холі УМСФ
Експозиція «Галерея мистецтва» представлена на третьому поверсі (лабораторний корпус)
Експозиція «Наукові здобутки» представлена на третьому поверсі
Персональні виставки Члена Національної Спілки Художників України Ігоря Зайцева
Фотогалерея відомих гостей Університету
Виставка фотохудожника пейзажиста Володимира Тертишника (навч. корпус №3)
Експозиція «Портрети особистостей Університету»
Перманентна художня виставка робіт Членів Національної Спілки Художників України
Художня галерея АМСУ
Експозиції Університету митної справи та фінансів
 

Експозиції Університету митної справи та фінансів були створені з 2011 по 2023 роки.

Експозиції побудовані за тематико-хронологічним принципом. Висвітлюється історія торгівлі та митної справи на території України: боротьби з контрабандою незалежної України, історія митної справи,  митних органів, історія УМСФ. Пошуково-експозиційна робота щодо збору та зберігання інформації, документів, фотографій, зразків контрабандної та контрафактної продукції, уніформ митників різних часів і країн світу проводилася працівниками митниць, митних установ та організацій протягом тривалого періоду. Саме завдяки їх плідній роботі й взаємодії з нашим закладом освіти й були створені експозиції.

Експозиції, що присвячені історії митної справи та сучасній діяльності митних організацій розміщено у 5-х залах. Вони налічують більше трьох тисяч експонатів, серед яких є унікальні, які розповідають про розвиток торгівельно-митних відносин та митної справи у Північному Причорномор’ї в античні часи, за доби Козаччини та в подальші історичні періоди.

Важливою частиною експозиції є стенди, що репрезентують роботу українських митників у боротьбі проти незаконного переміщення через митний кордон нашої держави зброї, наркотичних речовин, українських національних святинь,  історичних пам’яток українського народу, контрафактної продукції, валюти й виробів із дорогоцінних металів та каменів. У шафах, вітринах та стендах містяться фрагменти оригіналів та макети різноманітних схованок, предметів контрабанди, конфіскованих на митницях України зразків холодної зброї, предметів культури та історії.

Окремо, у спеціальній залі, представлена експозиція технічних засобів митного контролю, які використовуються митниками в повсякденній роботі.

Завдяки широким міжнародним контактам і зв`язкам постійно поповнюється й розширюється експозиція «Уніформи митників країн світу».

У 2021 році в Університеті митної справи та фінансів були  відкриті нові експозиції «Банкноти світу» й «Історія країн у монетах» та «Україна. Валюти», які висвітлюють історичні етапи й розвиток фінансової системи з найдавніших часів і до сучасності. Експозиція постійно оновлюється. Так у 2023 році було оформлено вітрину з пам’ятним монетами присвяченим Збройним силам України.

У 2023 році створено нову залу музею, яка присвячена історії створення й розвитку Університету митної справи та фінансів.

Також у 2023 році створено нову експозицію «Петриківський розпис». Петриківський розпис – релікт безперервної художньої традиції,
що делегує з сивої давнини у ХХІ століття самобутню культуру Придніпров’я – колиски запорізького козацтва, його могутній життєстверджуючий демократичний дух, патріотичний пафос та глибочінь епічного народного мислення який включено до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

 

З часу заснування експозиції постійно відвідують представники закордонних делегацій, освітянських закладів, працівники митних та правоохоронних структур України.

Бондаренко Віктор Борисович – директора музею, прикладає зусиль для розширення та оформлення експозицій в єдиний музейний комплекс.

У 2023 році музей УМСФ став членом Міжнародної асоціації митних та податкових музеїв.

 

Екскурсії для груп (10-25 осіб) проводяться безкоштовно за попереднім записом за телефонами:

(056) 756-05-00

(066) 510-01-35

(098) 451-01-82

 

Режим роботи Музею:

вівторок – п’ятниця 

з 10:00 до 15:00