Експозиції Університету митної справи та фінансів
Експозиції Університету митної справи та фінансів були створені з 2011 по 2023 роки.
Експозиції побудовані за тематико-хронологічним принципом. Висвітлюється історія торгівлі та митної справи на території України: боротьби з контрабандою незалежної України, історія митної справи, митних органів, історія УМСФ. Пошуково-експозиційна робота щодо збору та зберігання інформації, документів, фотографій, зразків контрабандної та контрафактної продукції, уніформ митників різних часів і країн світу проводилася працівниками митниць, митних установ та організацій протягом тривалого періоду. Саме завдяки їх плідній роботі й взаємодії з нашим закладом освіти й були створені експозиції.
Експозиції, що присвячені історії митної справи та сучасній діяльності митних організацій розміщено у 5-х залах. Вони налічують більше трьох тисяч експонатів, серед яких є унікальні, які розповідають про розвиток торгівельно-митних відносин та митної справи у Північному Причорномор’ї в античні часи, за доби Козаччини та в подальші історичні періоди.
Важливою частиною експозиції є стенди, що репрезентують роботу українських митників у боротьбі проти незаконного переміщення через митний кордон нашої держави зброї, наркотичних речовин, українських національних святинь, історичних пам’яток українського народу, контрафактної продукції, валюти й виробів із дорогоцінних металів та каменів. У шафах, вітринах та стендах містяться фрагменти оригіналів та макети різноманітних схованок, предметів контрабанди, конфіскованих на митницях України зразків холодної зброї, предметів культури та історії.
Окремо, у спеціальній залі, представлена експозиція технічних засобів митного контролю, які використовуються митниками в повсякденній роботі.
Завдяки широким міжнародним контактам і зв`язкам постійно поповнюється й розширюється експозиція «Уніформи митників країн світу».
У 2021 році в Університеті митної справи та фінансів були відкриті нові експозиції «Банкноти світу» й «Історія країн у монетах» та «Україна. Валюти», які висвітлюють історичні етапи й розвиток фінансової системи з найдавніших часів і до сучасності. Експозиція постійно оновлюється. Так у 2023 році було оформлено вітрину з пам’ятним монетами присвяченим Збройним силам України.
У 2023 році створено нову залу музею, яка присвячена історії створення й розвитку Університету митної справи та фінансів.
Також у 2023 році створено нову експозицію «Петриківський розпис». Петриківський розпис – релікт безперервної художньої традиції,
що делегує з сивої давнини у ХХІ століття самобутню культуру Придніпров’я – колиски запорізького козацтва, його могутній життєстверджуючий демократичний дух, патріотичний пафос та глибочінь епічного народного мислення який включено до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
З часу заснування експозиції постійно відвідують представники закордонних делегацій, освітянських закладів, працівники митних та правоохоронних структур України.
Бондаренко Віктор Борисович – директора музею, прикладає зусиль для розширення та оформлення експозицій в єдиний музейний комплекс.
У 2023 році музей УМСФ став членом Міжнародної асоціації митних та податкових музеїв.
Екскурсії для груп (10-25 осіб) проводяться безкоштовно за попереднім записом за телефонами:
(056) 756-05-00
(066) 510-01-35
(098) 451-01-82
Режим роботи Музею:
вівторок – п’ятниця
з 10:00 до 15:00.