Міжнародна конференція в УМСФ: обговорення митної безпеки та протидії корупції в контексті євроінтеграції

16 травня 2025 року в Університеті митної справи та фінансів відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Світовий досвід публічного регулювання зовнішньоекономічної діяльності: митна безпека та протидія корупції». Захід проведено в межах реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ «Досвід ЄС щодо митної безпеки та протидії корупції в Україні» (EUFOCUSACU), модуль Жана Моне, командою кафедри публічного управління та митного адміністрування, очолюваною професором Людмилою Івашовою, у співпраці з професором Людмилою Антоновою (Чорноморським національним університетом ім. П. Могили, м. Миколаїв).

Конференція об'єднала понад 50 учасників, серед яких представники академічної спільноти, митних органів, державного управління, бізнесу та міжнародні експерти з Болгарії, Азербайджану, Польщі та Естонії. Загалом було подано понад 70 тез доповідей.

З вітальним словом до учасників звернулися ректор УМСФ Дмитро Бочаров, проректор з навчальної роботи УМСФ Євген Гармаш, а також координатора Національного Erasmus+ офісу в Україні Світлана Шитікова, яка наголосила на важливості проєктів Жана Моне для підвищення інституційної спроможності закладів вищої освіти, особливо в умовах війни. Вітальний лист надійшов від директора Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби КНУ імені Тараса Шевченка пані Лариса Комаха.

Учасники конференції обговорили ключові питання, пов'язані з інтеграцією України до Митного союзу ЄС, цифровою трансформацією митної політики, ризик-орієнтованим митним аудитом та боротьбою з корупцією. Серед тем доповідей були: інтеграція України до митного союзу ЄС: стан забезпечення митних інтересів; особливості боротьби з корупцією в Азербайджані; сила цінностей: чому доброчесність стає ключем до стійкого майбутнього; запобігання корупції в системі митної політики та економічної безпеки України; реформи у сфері управління митною політикою та ЗЕД у контексті євроінтеграції; посилення ролі митної діяльності у забезпеченні економічної безпеки держави в умовах інтеграції України до ЄС; посилення інституту митного постаудиту як інструменту митної безпеки у сфері ЗЕД в умовах євроінтеграції; регулювання ринку агропродукції як елемент митної безпеки та інші актуальні питання.

Конференція стала важливою платформою для обміну досвідом та напрацювання спільних рішень у сфері митної безпеки та протидії корупції, сприяючи поглибленню міжнародної співпраці та інтеграції України до європейського простору.

До наступних зустрічей!