В УМСФ ВІДБУЛАСЯ ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПОЛІТОЛОГА ВАДИМА ДЕНИСЕНКА
4 квітня 2025 року відомий український політолог, доктор історичних наук, народний депутат України (2014-2019) Вадим Ігорович Денисенко прочитав гостьову лекцію для студентів Університету митної справи та фінансів на актуальну тему – «Місце України у глобальному світі».
З вітальним словом виступив ректор Університету, канд. юрид. наук, академік Академії правових наук України, професор Дмитро Олександрович Бочаров.
На лекції йшлося про глобальні зміни світового порядку і балансу сил, які ми можемо спостерігати зараз. Лектор ґрунтовно проаналізував стратегії глобальних гравців – США, Китаю, Європи та рф, питання ролі технологій у суперництві держав, розкрив місце України у цих глобальних процесах, окреслив можливі варіанти розвитку подій у зв’язку з російсько-українською війною. Вадим Денисенко виокремив ключові питання глобальної безпеки у майбутньому та навів найбільш вірогідні сценарії, наголосив на актуальності концепції Інтермаріуму (Міжмор’я, Тримор’я), яка не може відбутися без України.
На лекцію зібралися студенти спеціальностей «Історія та археологія», «Міжнародні відносини», "Міжнародне право". Були присутні викладачі кафедри історії та теорії держави і права – Ю.В. Запорожченко, Ю.В. Берестень, О.Д. Сухомлин.
Дякуємо пану Вадиму Денисенку за цікаву лекцію, ґрунтовну аналітичну картину складного сьогодення!
СЕРГІЙ ГУМЕННИЙ, ВИКЛАДАЧ КНУ ІМ. Т.Г. ШЕВЧЕНКА ПРОВІВ ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ ДЛЯ СТУДЕНТІВ УМСФ
08.04.2025 р. відбулася цікава лекція пана Сергія Гуменного, доцента історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Лекція присвячена темі польсько-радянського кордону 1921-1939 рр. з акцентом на проблему нелегальних міграцій та контрабанди.
Зі вступним словом виступив завідувач кафедри історії та теорії держави і права проф. Олег Морозов, наголосивши на актуальності лекції та використанні праць пана Сергія в підготовці досліджень з історії контрабанди викладачами УМСФ.
З привітальним словом також виступила завідувачка кафедри публічного управління проф. Ольга Антонова, яка доєдналася до заходу разом з магістрантами кафедри.
На лекції були присутні партнери УМСФ - проф. Мацей Раковський з Лодзінського університету (Республіка Польща), к.і.н. Світлана Старовойт - директорка Архіву нацпам'яті.
Серед присутніх - викладачі кафедри історії та теорії держави і права, міжнародного права, студенти історики, правники та майбутні митники.
Із заключним словом подяки виступив Ректор УМСФ проф. Дмитро Бочаров, який подякував почесному гостю. наголосивши на розбудові співпраці з КНУ ім. Т.Шевченка.
Щиро дякуємо пану Сергію за надзвичайно цікавий захід! Бажаємо нових наукових звершень в розширенні досліджень історії нелегальної торгівлі.
СТОРИКИ ПРОСЛУХАЛИ ЛЕКЦІЮ ПРО МУЗЕЙ ЛЮДИНИ В ПАРИЖІ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ
11.04.2025 р. за сприяння та організації Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України, було проведено лекцію ТЕТЯНИ ФУГАЛЬ "МУЗЕЙ ЛЮДИНИ В ІСТОРІЇ ФРАНЦУЗЬКОЇ ЕТНОЛОГІЇ".
Тетяна Фугаль - почесна співробітниця Музею.
Лекцію пані Тетяна провела французькою мовою.
Історики 3 курсу поділилися неймовірними враженнями від заходу!
Щиро дякуємо пані Лектору та Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАНУ!
3-тя ЛЕКЦІЯ ПОЛЬСЬКОГО ПРОФЕСОРА МАЦЕЯ РАКОВСЬКОГО З ЦИКЛУ ГОСТЬОВИХ ЛЕКЦІЙ.
11.04.2025 відбулась 3-тя волонтерська гостьова лекція від польського історика права, професора Лодзінського університету, адвоката, депутата пана МАЦЕЯ РАКОВСЬКОГО! В процесі лекції розглянути драматичні події в історії Польської держави пов’язані з трьома розподілами 1772, 1794, 1795 рр.
Щиро дякуємо пану Мацею за надзвичайно цікавий захід! Бажаємо нових наукових звершень в розширенні досліджень історії польської державності та права.