Стартувала практика у здобувачів 2 курсу оп «Історія та антропологія права»

З понеділка 14 липня 2025 р. розпочалась навчальна практика у студентів- істориків ІІ курсу (група ІСТ-23). Практика проходить на базі наступних музїв «Музей історії митної справи в Україні, УМСФ, Дніпропетровський національний історичний музей ім. Дмитра Яворницького, музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні", Музей історії міста Дніпро. В залах та сховищах музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" майбутні історики поринули у світ дивовижної музейної магії.
Від Університету здобувачів супроводжував керівник практики, зав.каф., д.і.н., проф. Морозов О.В. Здобувачі 2 курсу Анастасія, Антоніна та Владислав відвідали виставку стейкголдерів, екскурсію Музеєм, та прослухали інструктаж і отримали завдання, які дозволяють здобувачам спробувати себе в якості професіонала-дослідника. Студенти неймовірно вражені від цікавих фактів, атмосфери та нових знайомств.

Під час практики в Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. Яворницького студенти другого курсу ознайомилися з давніми знахідками доби пізньої бронзи. Матеріали були виявлені під час археологічних розвідок біля села Красноіванівка Кам'янського району. Це поселення було частково пошкоджене, оскільки в радянські часи там копали кар'єр для видобутку глини. Співробітниця відділу археології Дар'я Романчук представила артефакти Білозерської археологічної культури, які датуються IX-XI ст. до н.е. Серед найчастіших знахідок був керамічний посуд – фрагменти горщиків, виготовлені вручну. Студенти досліджували кухонні та столові форми з різними орнаментами, які допомагають визначити час створення посуду. Також були представлені знаряддя праці з кістки, наприклад, проколки для шиття та скребки з конячих копит. Окремо вивчали кремнієві інструменти, адже кремінь був основним матеріалом для знарядь протягом мільйонів років. Серед побутових речей – обмазка з печі, що свідчить про облаштування житла. Цікавими знахідками стали також керамічні ложечки, які використовувалися для ливарної справи, що вказує на виробництво металевих виробів на цьому поселенні. Ці артефакти дозволяють нам відтворити повсякденне життя осілого населення, яке займалося скотарством відгінного типу. Наприклад, кістки тварин не лише вказують на їхню їжу, але й на те, що кістки могли використовувати як паливо або для виготовлення знарядь. Розгляд експонатів допоміг студентам краще зрозуміти, як аналізувати археологічні знахідки, визначати їхнє призначення та робити висновки про життя давніх людей. Це показує, що навіть не сенсаційні знахідки є ключем до розуміння історії.

Історики на практиці в Музеї, в якому можна торкнутися, побачити і відчути історію міста Дніпро. На практиці у Музеї історії Дніпра студенти ознайомилися з його структурою, виставками та експозиційною роботою. Захопливу екскурсію залами провела випускниця ОП "Історія та антропологія права" (спеціальність "Історія та археологія") УМСФ, с.н.с. Музею - пані Марія Качур. Під час неї студенти дізналися подробиці історії будівлі та заснування музею, розглянули ключові експонати та тематичні зали, дослідили козацькі витоки міста Дніпра, познайомилися з сучасними технічними рішеннями застосування медіа технологій в музейній роботі - створення власного мобільного додатку, інформаційних панелей.
Також було переглянуто фільми-доповнення експозицій, присвячені архітектурі, культурі, медицині, освіті в історії Дніпра. Під час екскурсії була приділена увага особливостям комплектування музейних фондів, їх обробки, зберігання та реставрації. Можливість побачити не лише кінцевий результат, але й етапи роботи фахівців надихнув на подальше вивчення історії рідного краю та музейної справи.

Щиро дякуємо нашим вельмишановним партнерам за можливість вкотре здобувачам долучитися до практики під керівництвом справжніх професіоналів! А нашим студентам бажаємо опанування новими практичними навичками й закріплення теоретичних знань, отриманих в Університеті.