В Університеті митної справи та фінансів відбувся семінар-нарада «Грані співпраці»

8 травня 2025 року в Університеті митної справи та фінансів відбувся міжрівневий семінар-нарада на тему «Грані співпраці: органи управління освітою – заклади загальної середньої освіти – заклади вищої освіти». Захід об’єднав близько 300 представників органів управління освітою територіальних громад, керівників і вчителів шкіл, а також батьківську громадськість.

Модератором події виступив Микола Кравченко, д.е.н., професор, заступник начальника управління науки, вищої та професійної освіти – начальник відділу науки і вищої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Після офіційної реєстрації та ознайомчої екскурсії університетом учасники заходу долучилися до основної програми, що розпочалася з хвилини мовчання та виконання Державного Гімну України.

Серед ключових спікерів:

Антон Демура, к.т.н., заступник директора департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласноїа державної адміністрації;

Віктор Ченцов, д.і.н., д.держ.упр., професор, голова Вченої ради Університету митної справи та фінансів, який окреслив переваги навчання у ЗВО області;

Марина Горбенко-Хвастунова, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, яка розповіла про особливості національного мультипредметного тесту 2025 року;

Володимир Сергієнко, директор Солонянського ліцею, який підняв важливі питання взаємодії між ЗЗСО та ЗВО.

У другій частині семінару відбулася робота в тематичних секціях:

для керівників органів управління освітою – Олена Ісаєва, заступник директора департаменту – начальник управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації;

для викладачів предметів: «Історія», «Захист України», «Іноземна мова» – визнані фахівці у своїх галузях: Олег Морозов, д.і.н., проф., завідувач кафедри історії та теорії держави і права УМСФ; Олег Поплавський, к.і.н., доцент, начальник військової кафедри УМСФ; Ірина Луценко, к.н. з фізичного виховання та спорту, майстер спорту України завідувачка кафедри спеціально підготовки; Вікторія Даценко, д.е.н, доцент, декан факультету економіки, бізнесу та міжнародних відносин, а також Чой Кванг Сун, професор кафедри іноземної філології, перекладу та професійної мовної підготовки , директор Українсько-Корейського Центру, директор Інституту Короля Седжона.

Завершився захід оглядом музейних експозицій університету, які знайомлять гостей із історією митної справи в Україні та традиціями закладу.

Учасники семінару акцентували увагу на необхідності проведення роз’яснювальної роботи щодо переваг наших навчальних закладів, розвіювання міфів про занедбаність і руйнування української освіти, переконувати абітурієнтів і батьків залишатися навчатися та працювати в Україні.

Семінар-нарада «Грані співпраці» стала ефективним майданчиком для обміну досвідом, обговорення освітніх викликів і пошуку нових шляхів співпраці між різними ланками освітньої системи.

 

Більше фото дивитись тут.