17 квітня 2025 року студенти навчальної групи МП 22-1 спеціальності Міжнародне право: Валерія РУДИК, Анжеліка СОЛОМОН, Альбіна ТУРОВСЬКА спільно з доцентом кафедри міжнародного права Лілією ЛАБЕНСЬКОЮ, взяли участь в онлайн-заході на тему: «Штучний інтелект та відповідальність: нова парадигма в міжнародному регулюванні», який було організовано Комітетом з ІТ, медіа та захисту персональних даних Асоціації правників України. Основною спікеркою заходу виступила Вероніка МИЛЬЦЕВА, PhD, MBA, юрист з понад 10-річним досвідом у сфері міжнародного корпоративного та податкового структурування, юридичного супроводу IT-проєктів та інтелектуальної власності, а також є провідним спеціалістом у правовому регулюванні штучного інтелекту, зокрема впровадженні ШІ-рішень, оцінці ризиків, роботі з персональними даними, учасницею проєктів Мінцифри. Пані Вероніка акцентувала увагу на тому, що штучний інтелект набуває все більшої ваги в усіх сферах людського життя. Він дедалі більше впливає на прийняття рішень і створює нові виклики для правової системи. Хто відповідальний за дії алгоритмів? Як змінюються підходи до вини, шкоди й правосуб’єктності? І які міжнародні ініціативи вже сьогодні формують нові стандарти регулювання? Під час вебінару були розглянуті ключові підходи до юридичної відповідальності у сфері ШІ, здійснено порівняльний аналіз регуляторної моделі ЄС, США та інших юрисдикцій, а також обговорювалось питання, чи готове право до нової технологічної реальності. Йшлося й про роль юриста у новій нормативній реальності. Кафедра міжнародного права вдячна організаторам вебінару за запрошення та можливість долучитися до заходу.
Кафедра міжнародного права ННІ права та міжнародно-правових відносин УМСФ запрошує абітурієнтів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2025 року обирати для навчання спеціальність D9 «Міжнародне право».
За більш детальною інформацією про спеціальність та навчання пропонуємо звертатись до завідувача кафедри міжнародного права
Сергія Михайловича Перепьолкіна
(+38 067-180-49-48)