28.06.23 у м. Київ на базі Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова в урочистій обстановці відбулось підписання Меморандумів про співпрацю Університету митної справи та фінансів (далі – УМСФ) та Державного центру кіберзахисту Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України і Громадської організації «МЕТАВСЕСВІТ». З боку УМСФ Меморандуми підписав Голова вченої ради УМСФ професор Ченцов Віктор Васильович, з боку ДЦК ДССЗІ уповноважені керівництвом співробітники ДССЗЗІ, з боку громадської організації «МЕТАВСЕСВІТ» доктор філософії у галузі права, доцент Костенко Олексій.
В рамках Меморандуму з ДЦК ДССЗІ України відповідно до Закону України «Про Державну службу спеціального звʼязку та захисту інформації України» Університетом митної справи та фінансів буде здійснюватись підготовка бакалаврів за спеціальністю 125 «Кібербезпека та захист інформації» з можливістю проходження подальшої військової служби в органах Держспецзвʼязку. Також передбачена участь співробітників ДЦК ДССЗІ України у науково-технічної складовій навчального процесу та безпосередня участь спеціалістів Держспецзв’язку у проведенні практичних занять.
Підписання меморандуму з ГО «МЕТАВСЕСВІТ» відкриває шляхи співпраці УМСФ з міжнародними громадськими організаціями з питань фінансування науково-технічних проєктів стосовно кібербезпеки в сфері штучного інтелекту, а також організація міжвузівського обміну студентів із ЗВО Європейського Союзу.
Крім підписання Меморандумів проведена зустріч з першим заступником директора науково-дослідного центру «Інститут сімейної та молодіжної політики» професором Захаренко Костянтином, під час якої обговорювалися питання подальшого міжвузівського співробітництва з Національним педагогічним університетом ім. М.П.Драгоманова. Заплановано підписання відповідного меморандуму у вересні 2023 року.
Під час урочистих заходів Президентом Української академії кібербезпеки професором Корнейко Олександром Васильовичем була вручена заохочувальна відзнака капітану команди-учасника олімпіади з кібербезпеки Університету митноі справи та фінансів Сугаку Нестору.
Після урочистих заходів був проведений круглий стіл в режимі онлайн, в якому прийняли участь науково-педагогічні працівники профільних кафедр Університету митної справи та фінансів, Харківського національного університету радіоелектроніки, Національного технічного університету «Львівська політехніка» з метою опрацювання проблемних питань, повʼязаних зі складанням ЕДКІ за спеціальністю 125 Кібербезпека.