Латинська мова як консолідаційний чинник для студентів різних спеціальностей

 • Розмір шрифту decrease font size decrease font size increase font size increase font size
 • Друк
 • Email
 • Фото Галерея
04 грудня 2017 року у ДЗ «Дніпропетровська медична академія» відбулась ІІІ Міжвузівська науково-практична студентська конференція з латинської мови «PERASPERAADASTRA». Організаторами заходу стали викладачі кафедри мовної підготовки під керівництвом доктора філологічних наук, професора Філат Тетяни Віталіївни.

У роботі конференції взяли участь також студенти Університету митної справи та фінансів, Дніпровського університету імені Олеся Гончара, Університету імені Альфреда Нобеля і Дніпровського медичного інституту традиційної та нетрадиційної медицини.

Виконання пісні «Gaudeamus» студентами медичної академії стало вже традиційним початком цього заходу.

Загалом, були представлені доповіді різної тематики: етапи розвитку латинської мови, її значення для термінологічного апарату науки, а також її розповсюдження та роль у сучасному світі (наприклад, у сучасних назвах та брендах). Не залишилися поза увагою історичні аспекти суто медичного спрямування: статус лікаря у Стародавньому Римі та значення робіт Андреаса Везалія для анатомічної латинської номенклатури. Своєрідною «родзинкою» стала доповідь студентів медичної академії, у якій був представлений етимологічний словник заклинань відомих романів Джоан К. Ролінґ про Гаррі Поттера.

Закономірно, що студенти першого курсу юридичного факультету Університету митної справи та фінансів – Левіна Наталя (П17-1) та Гавриленко Валерія (П17-1) обрали юридичний вектор своїх доповідей. Майбутні юристи представили свої розвідки на тему «Закон ХІІ Таблиць як відомий пам’ятник права Стародавнього Риму» (Левіна Наталя), зазначивши, що цей пам’ятник став фундаментом не тільки правової системи Стародавнього Риму, але у тій чи іншій формі був перенесений у законодавства багатьох інших країн. Продовжуючи цю тему та розглядаючи інтернаціональний аспект юридичної фразеології (Гавриленко Валерія), було зазначено, що багато специфічних юридичних формул римського права є чинними також у правовому полі сучасних держав.

Проте коло інтересів студентів Університету митної справи та фінансів не обмежується лише юридичною тематикою. Бровкіна Марія (П17-2) порушила цікаву тему – відображення життя Гая Юлія Цезаря у його відомих крилатих висловах та значення його мудрих сентенцій для майбутніх поколінь.

Усі доповідачі були нагороджені грамотами та подарунками. Але найкращим подарунком для всіх учасників, наукових керівників, викладачів та присутніх стала можливість продемонструвати свою любов до латинської мови, показати її значення як у професійній сфері, так і у повсякденному житті. 
Переглянуто 443 разів

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

  Зв'яжіться з нами

  Наші друзі

   банер НМЦ
  Ви тут: Головна Вакансії Харківської митниці ДФС