XV Міжнародна наукова конференція “Історія торгівлі податків та мита”

21-22 жовтня 2021 року на базі кафедри історії та теорії держави і права Університету митної справи та фінансів відбулася XV Міжнародна наукова конференція “Історія торгівлі податків та мита”. З 2011 року вона проводиться спільно з Інститутом історії України Національної Академії Наук України. Другий рік поспіль, у зв’зку з протиепідемічними обмеженнями конференція відбувалася у режимі online.

На початку роботи з вітальним словом від співорганізаторів виступили ректор Університету митної справи та фінансів Дмитро Бочаров та старша наукова співробітниця Інституту історії України Валентина Шевченко.

На нинішню конференцію було заявлено 46 доповідей від 51 автора. Тематика – від античності до сьогодення.

Географічне представництво іноземних учасників таке: Білорусь – 3 науковців, Польща – 2 науковців, Угорщина – 1 науковець. 

Вітчизняні учасники репрезентували десять міст: Вінницю, Дніпро, Житомир, Ірпінь, Київ, Львів, Ніжин, Тернопіль, Харків, Черкаси. 

Найбільше учасників було від організаторів заходу: Університету митної справи та фінансів та Інституту історії України НАН України.

Серед авторів доповідей 16 докторів наук, 22 кандидати наук, 4 аспіранта, 4 студента.

На завершення конференції завідувач музею Віктор Бондаренко провів для учасників конференції екскурсію у режимі online.

Професор Вєслав Чижович, у минулому керівник митної служби Польщі, який не вперше доповідав на нашому науковому заході, так охарактеризував конференцію: “To ważna i bardzo ciekawa, jedyna w Europie a nawet w świecie znana mi tego typu platforma wymiany doświadczeń i osiągnięć naukowych specjalistów od historii celnictwa”.

Програма конференції

Збірник матеріалів конференції