Українсько-Польський Центр

mini

 
 
Українсько-польський центр Університету митної справи та фінансів було створено за ініціативою Державної митної служби України у 2007 році задля сприяння розвитку українсько-польського співробітництва у сфері підготовки і перепідготовки кадрів для митних органів.
 
З 2007 року на базі Центру працюють курси польської мови і культури, які розраховано на студентів, викладачів і всіх бажаючих. У травні 2008 року відбувся перший випуск слухачів польської мови і культури. За 2008-2019 рокисертифікати про вивчення польської мови отримали понад 300слухачів курсів.
 
З 2019 року курс польської мови і культури сучасно і цікаво викладає кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземної філології, перекладу та професійної мовної підготовки Рождественська Ірина Євгенівна.
 
Лекційні заняття проводяться з використанням сучасних методик, кращих підручників і посібників польської мови, а також мультимедійного обладнання. Слухачі курсів рівнів А2 – В1 обговорюють літературні твори, переглянуті польською мовою документальні і художні фільми, за бажанням беруть участь в програмах Польського інституту в Києві.
 
По закінченні програми слухачі курсів складають підсумковий іспит (у формі тестування), за результатом якого отримують сертифікат про вивчення польської мови відповідного рівня.
 
Випускники курсів можуть поглибити знання польської мови і культури, беручи участь у програмах NAWA (польської Державної агенції академічних обмінів).
 
В бібліотеці Українсько-польського центру зібрано наукові монографії, журнали, збірники з польської історії, культури, питань польського сучасного бізнесу. Такий підхід до мовної політики розглядається як частина сучасної освіти, яка спрямована на потреби бізнесу і формування нової генерації менеджерів.
 
У 2017 році виповнилося 10 років діяльності Центру. У святкових заходах взяли участь студенти, викладачі, партнери Центру і шановані гості – з офіціальним візитом Університет митної справи та фінансіввідвідав Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський і Консул Ян Здановський. Під час проведення урочистостей було відкрито дві фотовиставки: «Фоторепортаж з економічніх форумів у місті Криниці-Здруй, Польща» (УМСФ) та «Камераобскура» в Дніпропетровському художньому музеї в рамках українсько-польського фестивалю «На крилах дружби».
 
Українсько-Польським Центром було налагоджено контакти і співпраця з дипломатичними установами Республіки Польща на території України. Партнерами Центру є Посольство Республіки Польща в Україні, Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові, Польський Інститут у Києві.
 
Разом з Генеральним Консульством Республіки Польща у Харкові проводилися такі спільні проекти:
2011 – участь у семінарі «Видатні поляки Харкова» (Національний університет ім. В.Н.Каразіна, Харків); семінар «Методика навчання польської мови як іноземної» у Центрі Polonicium Варшавського університету;
2012 – організація на базі Українсько-польського центру інформаційного цетру EURO-2012, який організовував розповсюдження туристичних видань, спеціальної літератури, карт «PoliszPass»;
2013 – організація і участь у міжнародній науковій конференції «Ігнацій Ясюкович: людина у просторі і часі» (УМСФ, Дніпро);
2017 – виставка члена Національної спілки художників України, І.Г. Сизоненко «Камераобскура» в Генеральному консульстві Республіки Польща у Харкові; грант на видання книги «Рушії індустріального прогресу».
 
З 2012 року партнером Українсько-Польського Центру стала відома у Польщі та за її межами фундація «Польська освіта за кордоном» (Варшава). Представники Українсько-польського центру за запрошенням фундації неодноразово брали участь у міжнародних конкурсах «RodacyRodakam» і «Mamtalent». З 2016 року випускники та слухачі курсів польської мови та культури, викладачі, які володіють польською мовою, беруть участь у польській акції «Президенські читання»: в один день разом з поляками у Польщі і родиною Президента Республіки Польща читають класиків польської літератури.
 
У 2018 році представник Центрубрав участь в ХІ Форумі «Європа–Україна» у місті Жешуві.
Українсько-Польський Центр УМСФ став центром дружби, який виховує повагу, дає знання мови, історії, культури, створює можливості для української молоді у пізнанні свого найближчого партнера і країни-друга – Республіки Польща.
 
Якщо
- вас цікавлять польська мова, історія і культура,
- ви маєте ідеї спільних проектів,
- ви маєте пропозиції щодо співпраці,
запрошуємо до Українсько-польського центру Університету митної справи та фінансів:
 
м. Дніпро, вул. В.Вернадського, 2/4, кімн. 316, Фролова Оксана Анатоліївна.
 
Бажаємо всім задоволення
від знайомства із польською мовою, історією і культурою
 

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

    Зв'яжіться з нами

    You are here: Головна Міжнародна діяльність Міжнародні зв'язки_ Українсько-Польський Центр