9 листопада в Україні традиційно відзначають День української писемності та мови. Студенти Університету митної справи та фінансів під керівництвом доцента кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей, ініціатора проєкту #ProМовУ Тараненко К. В. провели тематичний захід напередодні свята. Студенти спеціальності «Філологія» підготували  цікаві факти про українську мову та пропонували перевірити усім охочим свою «мовну інтуіцію». Учасники заходу пропонували на деякий час уявити, що писемність та звична для нас звукова мова зникли, а людство повернулося до піктографії. Родзинкою заходу став майстер-клас жестової мови від тренерки громадської організації «Звук тиші» Анастасії Чалої. Засвоївши основи жестової мови, студенти «заспівали» пісню «Не питай» з репертуару гурту «Океан Ельзи» вкотре довівши, що мова - це наше багатсво, яке немає меж! 
Нарешті, сталося! В Університеті митної справи та фінансів відбувся цикл лекцій та практичних занять з «Педагогіки» відомого українського психолога, VIP-експерта телеканалів СТБ, 1+1, Новий канал, кандидата філософських наук, Наталії Холоденко. Студенти ознайомились з функціями, моделямийтехнологіями навчання та виховання; формами та засобами проблемного та групового навчання. Особливу увагу Наталія Володимирівна приділила ігровим технологіям навчання, відеотренінгам. Кожен студент отримав зворотній зв’язок, що є дуже цінним інструментом для самопізнання. Студентам запам’ятались заняття, в рамках яких надавався психологічний аналіз протиріч і конфліктів у педагогічній взаємодії, шляхи їх запобігання та вирішення. Багато дискусій викликала тема булінгу в учнівському середовищі та профілактика агресивної поведінки в навчальному процесі вищої школи.
 
З нетерпінням майбутні психологи очікують нових зустріч і нових курсів у виконанні майстрині психології Наталії Холоденко.
22 травня у межах діяльності наукового гуртка кафедри гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей (керівник - к.філол.н. Тараненко К.В.) відбулася творча зустріч із письменником Максимом Гахом.
 
Спільно із Книгарнею "Є" Максим презентував свою нову книгу - збірку оповідань "Прогулюючись пустелею". Модератором зустрічі виступила кураторка Книгарні "Є" у м.Дніпро Надійка Вовк.
 
Гостям вдалося створити невимушену атмосферу обміну думками та досвідом. Студенти спеціальностей "Філологія" та "Журналістика" розпитували Максима про секрети письменницької майстерності, пошуки натхнення, смисли та образи, закладені у кожне оповідання, ставлення до критики, вибір обкладинки тощо, а також просили порадити найцікавіші книжки із сучасної української та світової літератури.
 
Дякуємо Максиму Гаху за цікаву розмову та бажаємо сил та натхнення на створення нових творів.
23 квітня в Україні відзначають День психолога. За останнє сторіччя психологія пройшла дуже стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука тільки в 1879 році. Але за минулий час психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про сутність людини, про її стани та почуття, про самопізнання та соціальні ролі.
 
Поява Всеукраїнського Дня психолога цілком виправдана, оскільки в Україні психологія є однією з ключових наук. Дане свято — це привід сказати «спасибі» людям, які розділяють чужі проблеми, втрати, горе і радощі, а також допомагають іншим знаходити себе в цьому житті.
 
Студенти-психологи із творчою наснагою підготувались до святкування. Бажаючі отримали міні-консультації щодо своїх індивідуальних особливостей. Також гостям була запропонована Дошка бажань, на якій можна було записати свої мрії (сподіваємось, що вони стануть цілями і будуть реалізовані). У присутніх була можливість ознайомитись зі способами боротьби зі страхами, отримати рекомендації щодо планування та організації власного життя. 
 
На цьому креативний підхід не завершено, студенти поділились власним відео, в якому вони розповідають про переваги навчання в нашому університеті. Здавалось, що позитивними емоціями та задоволенням від правильного вибору майбутньої професії переповнено повітря УМСФ!
18 квітня в Університеті митної справи та фінансів відбулася друга частина Міжнародної інтернет-конференції “Україна – Білорусь: Діалог культур - 2019”. Захід проходив у форматі телекомунікаційного проекту, під час якого учасники конференції з Університету митної справи та фінансів та Білоруського державного економічного університету отримали змогу побудувати наукову дискусію наживо, за допомогою скайп-зв’язку. 
 
Студенти з України та Ресбуліки Білорусь з великою цікавістю заслухали доповіді про унікальність білоруських обрядів, самобутність петриківського розпису, маловідомі постаті рідного краю (губернатора Фабра, С. В. Малютіна), білоруські міста та багато іншого. Під час конференції лунали три мови: білоруська, українська, російська, та всі учасники чудово розуміли один одного. 
Наступна частина конференції запланована на квітень 2020 року. Запрошуємо долучитися до заходу всіх, хто цікавиться питаннями української та білоруської культури. 
 
17 квітня до Університету митної справи та фінансів завітали учні 10-11 класів середніх загальноосвітніх шкіл м.Дніпра розпочати навчання психологічній майстерності. Викладачі кафедри гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей розповіли гостям про переваги спеціальності «Психологія» в нашому університеті, про основні напрями діяльності психологів, про конфлікти та маніпуляції в сучасному світі, а також відповіли на численні запитання майбутніх абітурієнтів. Не обійшлося без практики. Кандидат психологічних наук, доцент Панфілова Г. Б. запропонувала познайомитися з методами арт-терапії в роботі психологів, а доктор психологічних наук Батраченко І. Г. зацікавив вправами тілесно орієнтованої терапії. Майбутні абітурієнти отримали неоціненний досвід в роботі над власними проблемами.
ІІ міжнародна конференція «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів»
 
11 квітня в Університеті митної справи та фінансів відбулася ІІ міжнародна науково-практична конференція студентів-іноземців та слухачів підготовчих відділень «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів». Захід проводила кафедра гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей. 
 
У роботі конференції взяли участь представники з 11 країн:Марокко, Ліван, Туркменістан, Індія, Китай, Єгипет, Палестина, Алжир, Нігерія, Ангола, Кот-д’Івуар.
 
Представники цих держав – слухачі підготовчих відділень та студенти вищих навчальних закладів Дніпра: Університету митної справи та фінансів, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», ДЗ «Дніпропетровська медична академія» та Дніпропетровської національної металургійної академії.
 
На конференції було представлено 11 доповідей. Їх тематика була найрізноманітнішою: обговорювалися правила приймання антибіотиків, захворювання, спричинені неправильним функціонуванням щитоподібної залози. Був проведений науковий аналіз природних ресурсів України, а також особливості деяких специфічних рослин Марокко. Слухачі підготовчого відділення Університету митної справи та фінансів Хеттаб Ашраф та Буждіа Анас (науковий керівник – Я. І. Петрова) підготували інформативну доповідь про культуру та туризм в Марокко. Слід зазначити, що вони вивчають українську мову лише три місяці, проте показали високий рівень володіння іноземною мовою. Студент Університету митної справи та фінансів Дергхам Бассам (науковий керівник – В. І. Луценко) виступив з науковою розвідкою про флору та фауну Лівану.
 
Іноземні студенти, окрім наукових досягнень, продемонстрували свої таланти у співі та читанні поезії. Пісні виконували Сгубі Асма, Мохаммед Мохтарі, Мехді Ель Харда, Мухамед Амрані Ханші (ДЗ «ДМА»), Ян Цзюньцзе (Металургійна академія). Справжньою родзинкою конференції стали виступи колоритного дуету у складі Ірини Гордієнко («Дніпровська політехніка») та Дергхама Бассама (УМСФ). Вони неперевершено виконали пісні «Червона рута» та «Одна калина».
 
Поезія у виконанні іноземців не залишила байдужим жодного глядача та продемонструвала їх рівень володіння мовою. Вірш Ліни Костенко «Пінг-понг» прочитала Ясмін Лашехаб (ДЗ «ДМА»), Сіка Акоші Янн Емануель (УМСФ) декламував вірш «Ти знаєш, що ти людина» Василя Симоненка. Поезію російською мовою читали Ян Цзюньцзе та Кассімі Асмае (Металургійна академія).
 
Міжнародна конференція не тільки об’єднала іноземців з різних вищих навчальних закладів нашого міста, але й показала, що студенти цікавляться як професійними дисциплінами, так і обізнані в різних галузях науки та культури.
Page 1 of 4

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

    Зв'яжіться з нами

    You are here: Головна Новини кафедри