Доцент кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей, кандидат філологічних наук, доцент - Тараненко Ксенія Володимирівна прочитала відеолекцію для проєкту Телеканалу D1 "Час із користю для тебе", який транслюється у період карантину. Студенти УМСФ та усі глядачі мають змогу збагатити себе знаннями про норми сучасної української літературної мови та зміни до нової редакції "Українського правопису".
Прослухати відеолекцію можна за посиланням, в ефірі телеканалу D1, а також на ресурсах УМСФ для дистанційного навчання.

 

Весь матеріал відеолекції можна завантажити тут протягом 7 днів.

Якщо хочете покращити своє володіння державною мовою, підписуйтеся на телеграм-канал Ксенії Володимирівни та шукайте у соцмережах хештег #промову

10 березня 2020 року за ініціативи кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей відбулися Шевченківські читання.
Уже 206 весна ступає на землю від часу народження Тараса Григоровича Шевченка. Починаються Шевченківські дні. В Університету митної справи та фінансів традиційно вшановують пам’ять поета, який став для України пророком, заповітною думою, її безсмертною піснею.
 
Розпочалися читання із промову ректора Д. О. Бочарова, який наголосив на сучасності та актуальності творчості Кобзаря: “Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, якого доля наділила багатьма талантами. Значення його слова для нас і зараз особливе. Усіх українців він гартував, збирав докупи і єднав в один великий український народ”.
 
Шевченко – не просто поет, він національний пророк, символ України. Тож не дивно, що навколо його постаті з’явилося безліч міфів, у які з часом повірили всі. Організатори заходу ще раз наголосили, що Шевченко зовсім не був суворим аскетом та відлюдником, “кожушним” поетом, доля якого нерозривно пов’язана із сумом та безвихіддю. Достатньо прочитати хоча би «Щоденник» Тараса Григоровича. І ми бачимо зовсім іншого чоловіка: епатажного та веселого, який щодня відвідував театри і прийоми, зі смаком одягався та непогано розумівся на напоях. Т. Г. Шевченко був надзвичайно сильною людиною, чиє життя було історією успіху, до того ж безпрецедентного. Він народився кріпаком і майже не мав шансів на успіх, утім, талант і добра вдача дозволили йому стати частиною еліти того часу. Володар срібної медалі Академії мистецтв, академік гравюри, юнак, який отримує можливість навчатись у Римі – все це про Шевченка. Саме тому приклад Шевченка має окрилювати, а не вганяти у безнадію.
 
Ставши класиком української літератури, Шевченко став класиком для всіх народів, його твори перекладалися багатьма мовами, і є шедеврами світової літературної спадщини. Заповіт Шевченка зараз лунає 150 мовами світу. Під час Шевченківських читань в УМСФ вірші Шевченка лунали українською, російською, білоруською, польською, англійською, німецькою, французькою, іспанською, корейською, китайською мовами. Декламували поезію студенти та викладачі УМСФ, слухачі підготовчого відділення УМСФ, студенти-іноземці Національного технічного університету “Дніпровська політехніка”, Дніпровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна, учні Гвардійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
 
Сподіваємося, що Шевченківські читання дали змогу по-новому познайомитися із творчістю Кобзаря та утвердити безсмертя художнього слова Тараса Григоровича.
9 листопада в Україні традиційно відзначають День української писемності та мови. Студенти Університету митної справи та фінансів під керівництвом доцента кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей, ініціатора проєкту #ProМовУ Тараненко К. В. провели тематичний захід напередодні свята. Студенти спеціальності «Філологія» підготували  цікаві факти про українську мову та пропонували перевірити усім охочим свою «мовну інтуіцію». Учасники заходу пропонували на деякий час уявити, що писемність та звична для нас звукова мова зникли, а людство повернулося до піктографії. Родзинкою заходу став майстер-клас жестової мови від тренерки громадської організації «Звук тиші» Анастасії Чалої. Засвоївши основи жестової мови, студенти «заспівали» пісню «Не питай» з репертуару гурту «Океан Ельзи» вкотре довівши, що мова - це наше багатсво, яке немає меж! 
Нарешті, сталося! В Університеті митної справи та фінансів відбувся цикл лекцій та практичних занять з «Педагогіки» відомого українського психолога, VIP-експерта телеканалів СТБ, 1+1, Новий канал, кандидата філософських наук, Наталії Холоденко. Студенти ознайомились з функціями, моделямийтехнологіями навчання та виховання; формами та засобами проблемного та групового навчання. Особливу увагу Наталія Володимирівна приділила ігровим технологіям навчання, відеотренінгам. Кожен студент отримав зворотній зв’язок, що є дуже цінним інструментом для самопізнання. Студентам запам’ятались заняття, в рамках яких надавався психологічний аналіз протиріч і конфліктів у педагогічній взаємодії, шляхи їх запобігання та вирішення. Багато дискусій викликала тема булінгу в учнівському середовищі та профілактика агресивної поведінки в навчальному процесі вищої школи.
 
З нетерпінням майбутні психологи очікують нових зустріч і нових курсів у виконанні майстрині психології Наталії Холоденко.
22 травня у межах діяльності наукового гуртка кафедри гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей (керівник - к.філол.н. Тараненко К.В.) відбулася творча зустріч із письменником Максимом Гахом.
 
Спільно із Книгарнею "Є" Максим презентував свою нову книгу - збірку оповідань "Прогулюючись пустелею". Модератором зустрічі виступила кураторка Книгарні "Є" у м.Дніпро Надійка Вовк.
 
Гостям вдалося створити невимушену атмосферу обміну думками та досвідом. Студенти спеціальностей "Філологія" та "Журналістика" розпитували Максима про секрети письменницької майстерності, пошуки натхнення, смисли та образи, закладені у кожне оповідання, ставлення до критики, вибір обкладинки тощо, а також просили порадити найцікавіші книжки із сучасної української та світової літератури.
 
Дякуємо Максиму Гаху за цікаву розмову та бажаємо сил та натхнення на створення нових творів.
23 квітня в Україні відзначають День психолога. За останнє сторіччя психологія пройшла дуже стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука тільки в 1879 році. Але за минулий час психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про сутність людини, про її стани та почуття, про самопізнання та соціальні ролі.
 
Поява Всеукраїнського Дня психолога цілком виправдана, оскільки в Україні психологія є однією з ключових наук. Дане свято — це привід сказати «спасибі» людям, які розділяють чужі проблеми, втрати, горе і радощі, а також допомагають іншим знаходити себе в цьому житті.
 
Студенти-психологи із творчою наснагою підготувались до святкування. Бажаючі отримали міні-консультації щодо своїх індивідуальних особливостей. Також гостям була запропонована Дошка бажань, на якій можна було записати свої мрії (сподіваємось, що вони стануть цілями і будуть реалізовані). У присутніх була можливість ознайомитись зі способами боротьби зі страхами, отримати рекомендації щодо планування та організації власного життя. 
 
На цьому креативний підхід не завершено, студенти поділились власним відео, в якому вони розповідають про переваги навчання в нашому університеті. Здавалось, що позитивними емоціями та задоволенням від правильного вибору майбутньої професії переповнено повітря УМСФ!
18 квітня в Університеті митної справи та фінансів відбулася друга частина Міжнародної інтернет-конференції “Україна – Білорусь: Діалог культур - 2019”. Захід проходив у форматі телекомунікаційного проекту, під час якого учасники конференції з Університету митної справи та фінансів та Білоруського державного економічного університету отримали змогу побудувати наукову дискусію наживо, за допомогою скайп-зв’язку. 
 
Студенти з України та Ресбуліки Білорусь з великою цікавістю заслухали доповіді про унікальність білоруських обрядів, самобутність петриківського розпису, маловідомі постаті рідного краю (губернатора Фабра, С. В. Малютіна), білоруські міста та багато іншого. Під час конференції лунали три мови: білоруська, українська, російська, та всі учасники чудово розуміли один одного. 
Наступна частина конференції запланована на квітень 2020 року. Запрошуємо долучитися до заходу всіх, хто цікавиться питаннями української та білоруської культури. 
 
Page 1 of 4

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

    Зв'яжіться з нами