Вимоги роботодавців до випускників ВНЗ – молодих спеціалістів
Стратегія ефективного пошуку роботи

 

Перед тим як зайняти бажану посаду, майже кожний молодий спеціаліст проходить 5 основних етапів пошуку роботи. Як збільшити свої шанси на працевлаштування та уникнути помилок, ми розглянемо далі.

 

1. Подання резюме

img newspaperЩоб потрапити на співбесіду до роботодавця, необхідно пройти перший етап відбору кандидатів на вакансію за резюме. Кожного дня рекрутер аналізує понад 100 резюме. Тому, щоб він звернув увагу саме на вашу кандидатуру, резюме має відповідати певним вимогам.

 

2. Проходження телефонного інтерв’ю

img phoneЯкщо ваше резюме було відібране, протягом 1–3 днів вам зателефонує рекрутер, щоб поставити декілька питань і вирішити, чи запрошувати вас на співбесіду. Питання можуть стосуватися вашого досвіду роботи, причин звільнення, очікувань від майбутньої роботи, бажаного рівня заробітної платні. Головне – уважно слухати питання та чітко відповідати на них без зайвої «води». Пам’ятайте, що роботодавець прагне знайти людину, яка мотивована до розвитку, самовдосконалення, а не лише до зарплатні та комфортних умов праці. Під час телефонного інтерв’ю з’ясуйте для себе інформацію про компанію, обов’язки, графік роботи, умови праці. Якщо рекрутер не може пояснити, чим ви будете займатися і де працюватимете, скоріш усього, це сумнівна компанія.

3. Тестування або анкетування

img green pencilПісля успішного проходження телефонного інтерв’ю вас запросять на першу співбесіду в офіс. Перед співбесідою вам, можливо, запропонують заповнити анкету, в якій потрібно буде подати короткі відомості про себе. Намагайтеся відповісти на всі питання, писати охайно та розбірливо. Пишіть тільки правдиву інформацію, тому що все написане можуть перевірити. Завчасно подумайте, кого б ви могли вказати в анкеті для надання вам рекомендацій. Це можуть бути ваші керівники, куратори, або викладачі. До анкети вам також можуть запропонувати декілька тестів (на володіння англійською мовою, аналітичні здібності тощо – залежно від посади). Головне тут – зосередитися, уважно читати питання та давати обмірковані відповіді.

img people

4. Проходження першої співбесіди

Співбесіда – це можливість показати себе роботодавцю з найкращої сторони, розповісти про свої сильні сторони, здібності та досягнення. Але пам’ятайте, що співбесіда також допоможе визначити, чи підходить вам ця компанія або вакансія. Адже людина на роботі проводить більшу частину свого життя, тож докладіть максимум зусиль, щоб ця частина була для вас приємною та бажаною.

 

5. Проходження другої співбесіди з безпосереднім керівником

img smileЯкщо ви успішно пройшли першу співбесіду, протягом 3 днів вам зателефонують, щоб запросити на заключну співбесіду з вашим майбутнім керівником. На другій співбесіді, як правило, Вам запропонують відповідати на «каверзні» запитання. Пам’ятайте, - від вас очікують не скільки правильної відповіді, а скільки впевненої і гідної поведінки. Будьте спокійні, відповідайте впевнено і чітко. На цій співбесіді вам необхідно отримати чітку інформацію щодо терміну випробувального періоду, рівня заробітної платні, обов’язків, оформлення працевлаштування та графіку роботи, щоб потім не опинитися в неприємній ситуації непорозуміння і конфлікту.

І пам'ятайте, що пошук роботи може займати від кількох тижнів до кількох місяців. Тут головне – терпіння та оптимістичний настрій. А двері відділу сприяння працевлаштування студентів і випускників завжди відкриті для студентів університету. Ми будемо поруч на кожному кроці до вашої професійної мрії!

Шановні роботодавці!

Відділ сприяння працевлаштуванню Університету митної справи та фінансів запрошує Вас до співпраці.


Випускники та студенти Університету митної справи та фінансів – це перспективні та кваліфіковані молоді спеціалісти, які проходять навчання за сучасними поглибленими освітніми програмами.

Університет готує фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» у галузях: 

 • державна служба;
 • права;
 • економіка;
 • облік та аудит;
 • фінанси та кредит;
 • міжнародна економіка;
 • менеджмент зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) ;
 • банківський менеджмент;
 • оподаткування;
 • економіка підприємства;
 • управління персоналом та економікою праці ;
 • комп'ютерні науки;
 • транспортні системи.

img woman

Ми прагнемо випускати фахівців, які швидко адаптуються в мінливих умовах ринку, орієнтовані на результат, та готові приймати нестандартні рішення.

Пропонуємо вам такі форми співпраці:

1. Закриття вакансій компанії за рахунок студентів випускних курсів та випускників Університету:
 • Розміщення вакансій на інформаційних ресурсах ВСПсп (сайт, соцмережі, інформаційні стенди).
 • Первинний відбір студентів/випускників на вакансії компанії співробітниками ВСПсп.
 • Участь в Ярмарку вакансій/Днів кар’єри  Університету.

2. Відбір студентів для проходження практик/стажувань в компанії.
3. Участь у програмі розвитку професійних компетенцій студентів в рамках корпоративної відповідальності компанії:
 • Проведення майстер-класів від провідних фахівців компанії за фахом.
 • Організація екскурсій на підприємство.
 • Участь у профорієнтаційних проектах ВСПсп.

Якщо ви зацікавлені у співпраці, заповніть заявку роботодавця для того, щоб ми могли з вами зв’язатися найближчим часом!
Типові питання на співбесіді

img rupor1.Розкажіть трохи про себе
Насправді, рекрутер перевіряє вашу здатність презентувати себе в професійному плані і, таким чином, взаємодіяти з людьми в рамках компанії і за її межами.
Подумайте, які особистісні якості ви цінуєте в собі найбільше, додайте трохи фактів з минулого (де навчалися, чому обрали цю професію, чи було у вас хобі) і прохопіться  про життєві цілі, не заглиблюючись в інтимні подробиці. 

2. У чому ваша головна слабкість?
Це питання допомагає рекрутеру визначити, наскільки чесна сидить перед ним людина, а також, чи може вона справлятися з власними недоліками. Відповідайте як можна більш серйозно і обдумано. Наприклад, ви можете зізнатися, що не можете працювати в стресовій ситуації або що відчуваєте страх перед публічними виступами. Але тут же додати, що це ніяк не заважає вашої професійної діяльності, і навести приклади, як ви справлялися з цією слабкістю.

img vektor

3. Ким ви бачите себе через 5 років?
Це питання - ваш шанс розповісти про свої достоїнства: професійні і особисті досягнення, властивості характеру, амбіції і т.п., які, на ваш погляд, допоможуть вам побудувати успішну кар'єру і, відповідно, принести користь компанії-наймачеві.  

4. Чому ви хочете у нас працювати?
Не намагайтеся розхвалити компанію - говоріть більше про свою мотивацію до роботи. Більшість рекрутерів шукають того, хто прагне до самореалізації, розвитку та кар'єрним досягненням - бо це не просто виконавець, а людина,яка здатна просунути компанію вперед.

img pencil5. Продайте мені ось цей олівець…. Це перевірка на Вашу здатність створити попит на продукт. Відповідаючи на питання такого типу, намагайтесь творчо підійти до цього питання. Використовуйте наочні методи демонстрації переваги товару. Це набагато результативніше, ніж просто озвучити ідею.

6. У вас є захоплення?
Сенс цього питання в тому, щоб скласти повну картину про вас, як про особистість, так як хобі і захоплення можуть багато розповісти про ваш характер. Відповідати потрібно відверто. Якщо у вас немає ніяких хобі, просто розкажіть про те, як ви проводите свій вільний час, звичайно, особливо не заглиблюючись у деталі.

img hands7.Як би вас описали ваші друзі?
Якщо ви почнете відкрито розхвалювати себе, це видасть у вас брехуна і не дасть інтерв'юеру очікуваної інформації. Його мета - з'ясувати, чи можете ви оцінювати себе з боку, при потребі коригувати свою професійну поведінку. Постарайтеся плавно перевести розмову на тему «Думаю, найбільше в мені цінують ...» або «Я б хотів продемонструвати себе з такої-то сторони». Це дасть вам можливість не виглядати хвальком і в той же час підкреслити свої достоїнства і кар'єрні устремління.

8.На яку зарплату ви претендуєте?
Якщо ваш дохід складається не тільки з фіксованого окладу, а також з премій, перед інтерв'ю слід підрахувати ваш дохід за місяць. Ще один важливий момент - перед зустріччю найкраще проаналізувати ринок, вивчити рівень зарплати, який пропонують на подібні посади

Пам'ятайте, враження про Вас складається не з відповіді на якесь одне «заковирісте» питання, тут важливо все: Ваш зовнішній вигляд, мова, резюме, рекомендації ... Тому не бійтеся помилитися. Краща зброя в боротьбі за бажане місце в компанії - це чесність і щире бажання влитися в команду.

Корисні посилання

7

 

 

 

 

 

 

 

 

- Український сервер працевлаштування: www.jobs.com.ua

- «Робота в Україні»: www.job-ua.vsrtualave.net

- «Електронна біржа праці»: www.job-center.com.ua

- «Українська кадрова система»: www.jobaza.com.ua

- «Актуальні вакансії в Україні та закордоном»: www.ukrjob.net

- «Робота для студентів та випускників»: www.startjob.com.ua

Інформація про підприємства України: - «Інформаційний банк України. Інформація про організації України»: www.infobank.com.ua

-«Україна промислова: виробництво, торгівля, послуги»: www.ukrindustrial.com

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

  Зв'яжіться з нами