До уваги науковців!!!

27 травня 2022 р. в Університеті митної справи та фінансів відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Український правовий вимір: пошук відповідей на глобальні міжнародні виклики», у рамках якої було проведено дискусійну платформу  «Митниця України в умовах війни та повоєнного стану». У заході взяли участь представники органів державної влади, у тому числі митних органів; науки; бізнесу; громадських організацій. Також у заході взяли участь представники митних органів Азербайджану,  Косово, Латвії, Польщи, США.

З вітальним словом дискусійну платформу відкрив Куніо Мікурія, Генеральний секретар Всесвітньої митної організації.

Підчас роботи заходу обговорювався концептуальний підхід до вимог сучасної митної служби України у повоєнний і мирний час:

  • виклики перед митницею в умовах війни, шляхи їхнього подолання: актуальні зміни митного законодавства, необхідність їхнього прийняття в умовах воєнного часу та проблеми реалізації;
  • пріоритетні напрямки міжнародної діяльності Державної митної служби України в умовах збройної агресії рф;

 

  • першочергові кроки щодо відновлення ефективної митної служби України: становлення та розвиток інституту митного аташе, запровадження інституту авторизованого економічного оператора, роль і перспективи митного аудиту, практика Верховного Суду України у сфері митної справи. 

 

Також під час роботи дискусійної панелі представники митних органів країн світу запропонували досвід своїх країн щодо становлення та розвитку митниць:

-діяльність Митно-прикордонної служби США з опрацювання вантажів;

- побудова нової Митної Адміністрації Косово;

- побудова спільного прикордонно-митного контролю між Україною і Польщою;

- українська митниця в умовах зміни митної парадигми ЄС.

У результаті роботи дискусійної панелі  учасники дійшли висновку, що митниця є однією з основних артерій відновлення економіки України в процесі та після завершення війни.

Програма дискусійної платформи

Матеріали дискусійної платформи

Збірник конференції

Програма конференції