Стратегія ефективного пошуку роботи

 

Перед тим як зайняти бажану посаду, майже кожний молодий спеціаліст проходить 5 основних етапів пошуку роботи. Як збільшити свої шанси на працевлаштування та уникнути помилок, ми розглянемо далі.

 

1. Подання резюме

img newspaperЩоб потрапити на співбесіду до роботодавця, необхідно пройти перший етап відбору кандидатів на вакансію за резюме. Кожного дня рекрутер аналізує понад 100 резюме. Тому, щоб він звернув увагу саме на вашу кандидатуру, резюме має відповідати певним вимогам.

 

2. Проходження телефонного інтерв’ю

img phoneЯкщо ваше резюме було відібране, протягом 1–3 днів вам зателефонує рекрутер, щоб поставити декілька питань і вирішити, чи запрошувати вас на співбесіду. Питання можуть стосуватися вашого досвіду роботи, причин звільнення, очікувань від майбутньої роботи, бажаного рівня заробітної платні. Головне – уважно слухати питання та чітко відповідати на них без зайвої «води». Пам’ятайте, що роботодавець прагне знайти людину, яка мотивована до розвитку, самовдосконалення, а не лише до зарплатні та комфортних умов праці. Під час телефонного інтерв’ю з’ясуйте для себе інформацію про компанію, обов’язки, графік роботи, умови праці. Якщо рекрутер не може пояснити, чим ви будете займатися і де працюватимете, скоріш усього, це сумнівна компанія.

3. Тестування або анкетування

img green pencilПісля успішного проходження телефонного інтерв’ю вас запросять на першу співбесіду в офіс. Перед співбесідою вам, можливо, запропонують заповнити анкету, в якій потрібно буде подати короткі відомості про себе. Намагайтеся відповісти на всі питання, писати охайно та розбірливо. Пишіть тільки правдиву інформацію, тому що все написане можуть перевірити. Завчасно подумайте, кого б ви могли вказати в анкеті для надання вам рекомендацій. Це можуть бути ваші керівники, куратори, або викладачі. До анкети вам також можуть запропонувати декілька тестів (на володіння англійською мовою, аналітичні здібності тощо – залежно від посади). Головне тут – зосередитися, уважно читати питання та давати обмірковані відповіді.

img people

4. Проходження першої співбесіди

Співбесіда – це можливість показати себе роботодавцю з найкращої сторони, розповісти про свої сильні сторони, здібності та досягнення. Але пам’ятайте, що співбесіда також допоможе визначити, чи підходить вам ця компанія або вакансія. Адже людина на роботі проводить більшу частину свого життя, тож докладіть максимум зусиль, щоб ця частина була для вас приємною та бажаною.

 

5. Проходження другої співбесіди з безпосереднім керівником

img smileЯкщо ви успішно пройшли першу співбесіду, протягом 3 днів вам зателефонують, щоб запросити на заключну співбесіду з вашим майбутнім керівником. На другій співбесіді, як правило, Вам запропонують відповідати на «каверзні» запитання. Пам’ятайте, - від вас очікують не скільки правильної відповіді, а скільки впевненої і гідної поведінки. Будьте спокійні, відповідайте впевнено і чітко. На цій співбесіді вам необхідно отримати чітку інформацію щодо терміну випробувального періоду, рівня заробітної платні, обов’язків, оформлення працевлаштування та графіку роботи, щоб потім не опинитися в неприємній ситуації непорозуміння і конфлікту.

І пам'ятайте, що пошук роботи може займати від кількох тижнів до кількох місяців. Тут головне – терпіння та оптимістичний настрій. А двері відділу сприяння працевлаштування студентів і випускників завжди відкриті для студентів університету. Ми будемо поруч на кожному кроці до вашої професійної мрії!

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

    Зв'яжіться з нами