Практичній підготовці здобувачів вищої освіти належить одна з найважливіших ролей у здобутті компетентностей, потрібних для подальшої професійної діяльності. З огляду на це, Університет митної справи та фінансів на постійній основі співпрацює з роботодавцями у формулюванні цілей і завдань практичної підготовки, визначенні її змісту, адаптує програми практики до вимог останніх тенденцій розвитку відповідної сфери професійної діяльності, проводить роботу у напрямі розширення баз практики.
 
Одним із прикладів такої діяльності є взаємодія Університету митної справи та фінансів із Почесним консульством Латвійської Республіки у м. Запоріжжя, на базі якого з 01.02.2021 р. по 12.02.2021 р. пройшли виробничу практику студентки ІІІ курсу спеціальності «Міжнародне право» ННІ права та міжнародного-правових відносин Університету митної справи та фінансів, Лякішева Лілія Русланівна та Юдіна Ангеліна Геннадіївна. Практикантки отримали можливість дослідити зовнішньополітичний курс України та зосередити свою увагу на латвійсько-українських відносинах, готували проекти правозастовних актів, упевнилися в тому, що відносини між Україною та Латвією характеризуються високим рівнем довіри, взаємодії та діалогу в різних напрямах політичної, економічної і культурної співпраці.
 
Кафедра міжнародного права ННІ права та міжнародного-правових відносин Університету митної справи та фінансів щиро вдячна Почесному консулу Підгорному Юрію Дмитровичу та помічнику Почесного консула Віталію Лебеденко за можливість проходження практичної підготовки студентами спеціальності «Міжнародне право» і сподівається на подальшу плідну і взаємовигідну співпрацю.
2020 рік став для вищої освіти викликом через пандемію. Введення карантину змусило заклади вищої освіти шукати шляхи продовження навчального процесу в доволі жорстких часових та бюджетних обмеженнях. Університету митної справи та фінансів вдалось налагодити онлайн-навчання, залишивши в центрі уваги потреби студентів та якість освіти.
 
В Університеті відбувається перелаштування роботи в умовах дистанційного навчання шляхом покращення технологічної бази та методології онлайн-навчання. Викладачі йдуть за студентами, залучивши їх до навчання та співпраці, покращуючи їх зацікавленість та взаємодію з викладачем та однокурсниками. Навчальні плани розробляються з урахуванням сучасних вимог, потреб студентів та вимог роботодавців. Не є виключенням і програми проходження практики.
 
Так, 9 грудня 2020 року, після узгодження цілей, завдань, практичних навичок і компетентностей, які здобувачі вищої освіти мають здобути та/або розвинути під час практичної підготовки, кафедрою міжнародного права було організовано підписання Меморандуму про співпрацю між Університетом митної справи та фінансів та Почесним консульством Бразилії у м. Дніпро та Меморандуму про співпрацю між Університетом митної справи та фінансів та Почесним консульством Латвійської Республіки у м. Запоріжжя
 
Важливо зазначити, що відповідно до положень підписаних меморандумів, студенти спеціальності 293 «Міжнародне право» отримали не лише можливість проходження усіх видів практичної підготовки в підрозділах Почесного консульства Бразилії та Почесного консульства Латвійської Республіки, а також і можливість подальшого працевлаштування, при наявності вакантних місць.
 
Крім цього, у листопаді 2020 року про можливість здійснення взаємодії з питань практичної підготовки (навчальні екскурсії, підготовка проектів тощо) також було досягнуто домовленість із Генеральним консульством Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку, офіс якого розташовано у м. Дніпро. Переговори з цих питань тривають і з іншими представництвами іноземних держав і міжнародних організацій, розташованих на території України. 
До Дня працівників суду, який відзначається щорічно 15 грудня, студенти першого курсу спеціальності 293 «Міжнародне право» приєднуються до привітання усіх працівників судової влади України. Починаючи з першого курсу, студенти вирішили активно ознайомлюватися з потенційними місцями їх майбутнього працевлаштування, до переліку яких належать і суди м. Дніпро.
 
Працюючи у цьому напрямі було проведено смартмоб, спрямований на ознайомлення з місцями розташування судів у м. Дніпро та фотофіксацію учасників заходу біля таких з них:
 
  • Господарський суд Дніпропетровської області;
  • Дніпропетровський окружний адміністративний суд;
  • Третій апеляційний адміністративний суд;
  • Жовтневий районний суд;
  • Центральний апеляційний господарський суд;
  • Дніпровський апеляційний суд.

 

Щиро вітаємо усіх працівників судової влади України з професійним святом! Натхнення Вам та наснаги на нові звершення! 

Додержання академічної доброчесності в навчальній та викладацькій діяльності, у наукових дослідженнях, практичній роботі є одним з основних обов’язків усіх представників університетської спільноти. 
 
З огляду на це, 11 грудня 2020 р. завідувачем кафедрою міжнародного права Сергієм Перепьолкіним і доцентом кафедри міжнародного права Людмилою Філяніною для студентів спеціальності 293 «Міжнародне право» було проведено семінар «Абетка академічної доброчесності». Під час семінару студенти дізналися про поняття академічної доброчесності та її принципи, ознайомились із формами академічної недоброчесності, порядком перевірки навчальних, кваліфікаційних, науково-методичних та наукових робіт на наявність ознак академічного плагіату, а також про відповідальність за порушення принципів академічної доброчесності. Значну увагу було приділено ознайомленню з Положенням про академічну доброчесність та етику академічних взаємовідносин в Університеті митної справи та фінансів, введеного в дію наказом ректора № 23 від 25 лютого 2020 р.
 
В ході семінару здобувачі вищої освіти 1-4 курсів спеціальності 293 «Міжнародне право» ставили запитання та активно дискутували з питань академічної доброчесності, а наприкінці семінару зобов’язалися не вчиняти дій, спрямованих на її порушення.
У період з 30.11.2020 р. по 04.12.2020 р. завідувач кафедрою міжнародного права Сергій Перепьолкін разом із доцентами кафедри Ганною Кохан і Людмилою Філяніною прийняли активну участь у циклі навчальних вебінарів з наукометрії «Головні метрики сучасної науки. Scopus та Web of Science», що був проведений науково-навчальним центром компанії «Наукові публікації – Publ.Science». 
Протягом навчання співробітники кафедри дізналися про засади функціонування міжнародних наукометричних баз даних та основні нюанси публікаційної діяльності у міжнародних базах даних Scopus та Web of Science. За результатами успішного завершення цикла навчальних вебінарів науково-педагогічні працівники кафедри міжнародного права отримали сертифікати з підвищення кваліфікації.
26 листопада 2020 року в онлайн режимі відбувся Круглий стіл, присвячений 70-річчю ухвалення Європейської конвенції з прав людини, «ПРАВА ЛЮДИНИ ХХІ СТОЛІТТЯ: МІЖНАРОДНИЙ ТА НАЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ», організований кафедрою міжнародного права ННІ права та міжнародно-правових відносин УМСФ. Участь у його роботі взяли 35 представників науки, практики та студентства з різних регіонів України. Модератором даного заходу виступила к.ю.н, доцентка, доцентка кафедри міжнародного права Л. І. Адашис.

 

Питання прав людини, їх реалізації та захисту є актуальним завжди. Тож, вельми приємно, що цього разу розширилася не лише географія учасників, а й їх віковий ценз! До роботи Круглого столу долучилися представники Запоріжжя (завідувачка кафедри права та соціально-гуманітарних дисциплін Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, к.ю.н. доцентка О. Г. Костроміна та її колежанка, к.ю.н., доцентка, доцентка кафедри Г. Ю. Гулевська) та Харкова (завідувач кафедри конституційного та міжнародного права ХНУВС, доктор юридичних наук, доцент М. І. Марчук).
 
Але вкрай важливо, що до участі у Круглому столі долучилася наша молодь, та потенційні абітурієнти – ліцеїсти Наукового ліцею міжнародних відносин ІІ-ІІІ ступенів УМСФ та Міського юридичного ліцею наукового спрямування при УМСФ. Ліцеїсти не лише мали змогу побачити, як відбуваються наукові заходи, послухати цікаві доповіді наших студентів, а й виступили самі з цікавими науковими доповідями (зокрема, Терещенко Богдан, з доповіддю «Право людини на життя як невід’ємне право людини» та Буря Юлія, з доповіддю «Сприяння та захист прав людини в мережі Інтернет»). На високому науковому рівні із доповідями та мультимедійними презентаціями виступили студенти спеціальності 293 «Міжнародне право» Тростянська П., Пуц О., Бондик О., а також спеціальності 081 «Право» Бадак М., Котрікова Б., Сліпченко М., Сушко С. та Трушкіна А.

 

Кафедра міжнародного права Університету митної справи та фінансів дякує всім учасникам проведеного круглого столу та запрошує до подальшої співпраці у сфері науки!
25 листопада 2020 року в системі Zoom доктором юридичних наук, професором, професором кафедри міжнародного права О.В. Легкою, разом із приватним нотаріусом Іриною Леонідівною Стаднік, було проведено лекційне заняття для студентів груп П 17-1,2,3 з навчальної дисципліни «Міжнародне приватне право» на тему «Нотаріальні дії за участю «іноземного елементу»

 

Під час лекційного заняття професор О.В. Легка освітила теоретичні питання міжнародного нотаріального права: система нотаріату, нотаріальні дії в міжнародному приватному праві. Приватний нотаріус І.Л. Стаднік, зосередила увагу на питання практичної діяльності нотаріусів, а саме: перевірка дієздатності суб’єктів-нерезидентів (фізичних та юридичних осіб), порядок перевірки апостилю, особливості вчинення нотаріальних дій у сфері приватноправових відносин. На всі питання, що зацікавили студентів під час лекційного заняття лекторами було надано вичерпні відповіді та роз’яснення.
Страница 1 из 2

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка Центру кар'єри УМСФ: Facebook

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

    Зв'яжіться з нами

    Вы здесь: Головна Новини кафедри