Традицію святкування Всесвітнього дня вишиванки започаткували у 2006 році студенти Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.
 
Безумовно, студентство, викладачі, адміністрація Університету митної справи та фінансів, незважаючи на карантин, долучилися до відзначення Дня вишиванки.
 
Перед початком онлайн занять студенти та викладачі вбралися у вишиті сорочки. А ті, хто заховався за вимкненою камерою, дібрали святкові аватарки із зображеннями традиційних орнаментів української вишивки.
 
На заняттях з української мови за професійним спрямуванням (доц. Тараненко К. В.) студенти-журналісти виголошували доповіді про символіку вишивки рідного краю, а майбутні менеджери змагалися у знаннях традиційних українських орнаментів.
 
Звісно, інші спеціальності та факультети також долучилися до святкування: вітали, проводили вишиванкові онлайн-старостати, згадували попередні Дні вишиванки в УМСФ без карантину та додавали вже дистанційні фотокартки. Студентський парламент УМСФ навіть провів онлайн-флешмоб.

 

Нагадаємо, що свято вишиванки не передбачає обов'язкових заходів, а лише спонукає до вираження своєї національної та громадянської позиції, виховує культурну та духовну свідомість. Тож і сьогодні наслідуємо моду Івана Франка, який першим поєднав вишиванку з буденним одягом, одягнувши сьогодні вишите вбрання.

В Університеті митної справи та фінансів в онлайн-режимі відбулася ІІІ міжнародна науково-практична конференція студентів-іноземців та слухачів підготовчих відділень «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів». Захід проводила кафедра гуманітарноїпідготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей. 
У роботі конференції взяли участь представники з різних країн:Марокко, Лівану, Тунісу, Узбекистану, Туркменістану, КНР, Кот-д’Івуару, України.
 
Представники цих держав – слухачі підготовчих відділень та студенти вищих навчальних закладів Дніпра: Технічного університету «Дніпровська політехніка», ДЗ «Дніпропетровська медична академія»,Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені В. Лазаряна, Дніпровського державного університету внутрішніх справ та Університету митної справи та фінансів.
 
На конференції було представлено доповіді різноманітної тематики: обговорювалися вектори розвитку сучасної медицини та фармакології; культурологічні та туристичні аспекти; питання економічного характеру; проблеми вивчення іноземних мов тощо.
 
Мета науково-практичної конференції для іноземних студентів – навчити їх готувати та презентувати доповіді, а також адаптуватися до наукового стилю нерідної мови. Подібні перші кроки ведуть до нових відкриттів і звершень.
 
Тези студентів розміщено в електронному збірнику «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів».
25 квітня 2020 року - річниця ухвалення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як держаної". Що змінилося з того часу, які статті закону вже набули чинності та чи вжиті заходи для дотримання виконання цього закону - про це та багато іншого розповіла к. філол. н., доцент кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей УМСФ Тараненко К. В. в ефірі телеканалу "Відкритий". Від початку створення законопроєкту він викликав безліч дискусій, пройшов понад 2000 правок на дві спроби скасування. Окремі його статті уже набули чинності, а деякі набуватимуть аж до 2030 року. Про основні положення закону про мову йдеться у виступі.
image001
 
18 квітня ми святкуємо День пам’яток історії та культури. Закономірно, що з 1999 р. Україна, яка дала культурі людства знані в усьому світі Кам'яну Могилу ( XX-XVII ст. до н. е.), золоту пектораль з кургану Товста Могила ( IV ст. до н. е.), ансамбль стародавнього міста Херсонес Таврійський (IV ст. до н. е.-XII ст. н. е.), Софію Київську (1037 р.), Києво-Печерську лавру (1051р.),церкву Спаса на Берестові XII-XVII ст., визначила цей день, приєднуючись до Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць. Культурна скарбниця нашої держави неосяжна: лише у музейних колекціях України зберігається понад 10 млн. унікальних експонатів, без яких неможливо уявити історію розвитку людства та його художньої культури. А у лютому 2020 р. український уряд запропонував внести до переліку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО 17 об'єктів, що мають поповнити Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні, який включає сьогодні 8 пам’яток культури.
Чи важливо знати про пам’ятки історії та культури нашим студентам, які навчаються за 23 спеціальностями в Університеті митної справи та фінансів? Питання риторичне! Майбутній фахівець має стати не лише професіоналом у певній галузі знань, а й освіченою людиною, патріотом своєї країни, знавцем її історії та культури. Саме цьому вас навчать професори, доценти, викладачі нашого вишу.

· Хочете знати та впізнавати історичні місця та пам’ятки культури України і світу? Тоді вам до нас!
· Хочете оволодіти унікальною методикою ідентифікації культурних цінностей, якою користуються і Служба безпеки України, і правоохоронні органи, і Державна митна служба? Тоді вам до нас, бо цю методику, якою зацікавилися і наші іноземні партнери, розроблено саме в нашому університеті на кафедрі гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей!
· Хочете навчатися у приміщеннях, що нагадують музейні зали, де представлені роботи сучасних українських митців та постійно відбуваються виставки та презентації, зустрічі з відомими творцями пам’яток культури? Тоді вам до нас !
Вітаємо всіх з Днем пам’яток історії та культури!

 

image002

Доцент кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей, кандидат філологічних наук, доцент - Тараненко Ксенія Володимирівна прочитала відеолекцію для проєкту Телеканалу D1 "Час із користю для тебе", який транслюється у період карантину. Студенти УМСФ та усі глядачі мають змогу збагатити себе знаннями про норми сучасної української літературної мови та зміни до нової редакції "Українського правопису".
Прослухати відеолекцію можна за посиланням, в ефірі телеканалу D1, а також на ресурсах УМСФ для дистанційного навчання.

 

Весь матеріал відеолекції можна завантажити тут протягом 7 днів.

Якщо хочете покращити своє володіння державною мовою, підписуйтеся на телеграм-канал Ксенії Володимирівни та шукайте у соцмережах хештег #промову

10 березня 2020 року за ініціативи кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей відбулися Шевченківські читання.
Уже 206 весна ступає на землю від часу народження Тараса Григоровича Шевченка. Починаються Шевченківські дні. В Університету митної справи та фінансів традиційно вшановують пам’ять поета, який став для України пророком, заповітною думою, її безсмертною піснею.
 
Розпочалися читання із промову ректора Д. О. Бочарова, який наголосив на сучасності та актуальності творчості Кобзаря: “Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, якого доля наділила багатьма талантами. Значення його слова для нас і зараз особливе. Усіх українців він гартував, збирав докупи і єднав в один великий український народ”.
 
Шевченко – не просто поет, він національний пророк, символ України. Тож не дивно, що навколо його постаті з’явилося безліч міфів, у які з часом повірили всі. Організатори заходу ще раз наголосили, що Шевченко зовсім не був суворим аскетом та відлюдником, “кожушним” поетом, доля якого нерозривно пов’язана із сумом та безвихіддю. Достатньо прочитати хоча би «Щоденник» Тараса Григоровича. І ми бачимо зовсім іншого чоловіка: епатажного та веселого, який щодня відвідував театри і прийоми, зі смаком одягався та непогано розумівся на напоях. Т. Г. Шевченко був надзвичайно сильною людиною, чиє життя було історією успіху, до того ж безпрецедентного. Він народився кріпаком і майже не мав шансів на успіх, утім, талант і добра вдача дозволили йому стати частиною еліти того часу. Володар срібної медалі Академії мистецтв, академік гравюри, юнак, який отримує можливість навчатись у Римі – все це про Шевченка. Саме тому приклад Шевченка має окрилювати, а не вганяти у безнадію.
 
Ставши класиком української літератури, Шевченко став класиком для всіх народів, його твори перекладалися багатьма мовами, і є шедеврами світової літературної спадщини. Заповіт Шевченка зараз лунає 150 мовами світу. Під час Шевченківських читань в УМСФ вірші Шевченка лунали українською, російською, білоруською, польською, англійською, німецькою, французькою, іспанською, корейською, китайською мовами. Декламували поезію студенти та викладачі УМСФ, слухачі підготовчого відділення УМСФ, студенти-іноземці Національного технічного університету “Дніпровська політехніка”, Дніпровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна, учні Гвардійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
 
Сподіваємося, що Шевченківські читання дали змогу по-новому познайомитися із творчістю Кобзаря та утвердити безсмертя художнього слова Тараса Григоровича.
9 листопада в Україні традиційно відзначають День української писемності та мови. Студенти Університету митної справи та фінансів під керівництвом доцента кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей, ініціатора проєкту #ProМовУ Тараненко К. В. провели тематичний захід напередодні свята. Студенти спеціальності «Філологія» підготували  цікаві факти про українську мову та пропонували перевірити усім охочим свою «мовну інтуіцію». Учасники заходу пропонували на деякий час уявити, що писемність та звична для нас звукова мова зникли, а людство повернулося до піктографії. Родзинкою заходу став майстер-клас жестової мови від тренерки громадської організації «Звук тиші» Анастасії Чалої. Засвоївши основи жестової мови, студенти «заспівали» пісню «Не питай» з репертуару гурту «Океан Ельзи» вкотре довівши, що мова - це наше багатсво, яке немає меж! 
Страница 1 из 4

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

    Зв'яжіться з нами

    Вы здесь: Головна Новини кафедри