Наукова діяльність

В 2016-2018 рр. колектив кафедри виконував НДР за темою «Єдиний стандарт каталогізації артефактів як засіб збереження культурної спадщини в умовах збройного конфлікту». В результаті цієї дослідницької роботи запропоновано методику стандартизації каталогізації артефактів з урахуванням міжнародних принципів реєстрації та опису об’єктів культури, а музеям м. Дніпро (Музей українського живопису, Дніпропетровський художній музей, Дніпропетровський історичний музей імені Д. І. Яворницького) запропоновано шляхи удосконалення системи каталогізації, що відповідала б міжнародним стандартам. Отримані при виконанні НДР висновки можуть бути корисними для створення єдиного державного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», що передбачено Законом № 2530-VIII, який набрав чинності 04.10.2018. Результати роботи можуть бути застосовані в практичній діяльності митниці, СБУ та МВС по уніфікації принципів опису пам'яток культури у базах даних різних міністерств та відомств, що причетні до процесу збереження, контролю за переміщенням, розшуку та повернення викрадених, незаконно вивезених чи анексованих об'єктів культури. Отримані результати використовуються також у навчальному процесі УМСФ, в межах навчальних курсів Історія української культури, Прикладна культурологія, Криміналістика. З 2019 р. кафедра розпочала дослідження за темою «Гуманітарні науки та психологія у контексті сучасних викликів».
 
На кафедрі працюють наукові гуртки:«Школа експертів» (керівник - доктор філол.наук, професор Калашникова О. Л.);«Сучасна українська мова» (керівник – к.філол.н., доцент Тараненко К.В.).
 
З 2017 р. кафедра ініціювала та проводить дві міжнародні конференції: міжнародний форум «Білорусь – Україна: діалог культур» та наукову конференцію за участю іноземних студентів «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів». Конференції стали традиційними і збирають дедалі більшу кількість учасників.
Міцні наукові зв’язки встановлено з Білоруським державним економічним університетом: у грудні 2018 р. Та у грудні 2019 р. всі викладачі кафедри взяли участь у міжнародних конференціях «Картина світу крізь призму китайської та білоруської культур». Організаторами конференцій стали такі провідні освітні установи: Білоруський державний економічний університет, Республіканський інститут китаєзнавства ім. Конфуція Білоруського державного університету, Університет Хеси (КНР), а також Університет митної справи та фінансів.
 

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

    Зв'яжіться з нами

    Вы здесь: Головна Наукова діяльність